Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2017 » Listopad
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Otwarta firma - X Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Tradycją jarosławskich szkół jest udział w Tygodniu Przedsiębiorczości, który organizuje Młodzieżowa Fundacja Przedsiębiorczości. Rokrocznie uczniowie w ramach zajęć otrzymują solidną porcję wiedzy podaną w bardzo przystępny sposób, która ma być dla nich istotna w podejmowaniu w przyszłości ważnych decyzji przy wyborze zawodowej drogi życiowej. W tym roku Tydzień Przedsiębiorczości realizowany był już po raz dziesiąty.
Fot. Archiwum SP 2

Projekt Światowy Tydzień Przedsiębiorczości już po raz dziesiąty gości w Polsce i jednocześnie jest realizowany w ponad 160 krajach na świecie. Jego pomysłodawcami są były premier Wielkiej Brytanii, Gordon Brown, brytyjska rządowo-biznesowa organizacja Make Your Mark oraz amerykańska Fundacja Kauffmana. Celem akcji jest stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspierać będzie przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi zmierzające do zaktywizowania rynku pracy oraz wzbogacenia go o rozwiązania proekonomiczne i prospołeczne. W listopadzie br. uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. ks. Stanisława Konarskiego w ramach zajęć mieli okazję uczestniczyć w szeregu spotkaniach, prelekcjach, odwiedzili PWSTE, poznawali wartość oszczędzania, uczyli się bezpiecznego korzystania z bankowości elektronicznej, odwiedzali banki, spotykali się z przedsiębiorcami.
Program zajęć SP 2 obejmował moduły:
1. szkoła podstawowa, klasy I-III: poznajemy zawody w miejscu pracy,
2. szkoła podstawowa, klasy IV-VII: poznajemy przedsiębiorstwa w naszej okolicy,
3. gimnazjum: pracownik - przedsiębiorca - przedsiębiorstwo.
Dla uczniów przygotowano spotkania z bankowcami, pracownikiem ZUS-u, policjantem w Powiatowej Komendzie Policji, z sędzią w Sądzie Rejonowym, z bibliotekarzem w Miejskiej Bibliotece Publicznej, z dziennikarzem w reakcji Gazety Jarosławskiej, udział w spotkaniu na temat zapotrzebowania na rynku pracy oraz warsztaty z automatyki i wytrzymałości materiałów na PWSTE w Jarosławiu. Jednym z najbardziej interesujących zagadnień były rozmowy na temat oszczędności i inwestowania, w tym kredytów, lokat bankowych, form płatności elektronicznych, zabezpieczeń kart itp.


 


 

Tekst: Agnieszka Tomaszewska
Publikacja: Wydział Oświaty
(30.11.2017 | aktualizacja 01.12.2017 08:52)
Archiwum
Listopad 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30