Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2018 » Marzec
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Młodzież Kolpinga zdominowała Mistrzostwa Podkarpacia

Kolejna impreza i kolejne medale tenisistów stołowych. Tym razem młodzicy PKS Kolping FRAC Jarosław bardzo dobrze spisali się na Mistrzostwach Podkarpacia. Najlepsi jarosławianie uzyskali awans na Mistrzostwa Polski.

Podopieczni Mateusza Czernika i Konrada Zielińskiego zdominowali rywalizację na Podkarpaciu. Wśród kobiet najlepiej zaprezentowała się Anna Brzyska, która dotarła aż do finału. Dopiero w ostatnim spotkaniu musiała uznać wyższość starszej rywalki - Zuzanny Wielgos. Zawodniczka z Jarosławia przegrała 1:3. Brzyska dołożyła także srebro w grze podwójnej, w której wystąpiła z Dagmarą Kłak.

- Warto zaznaczyć, że większość zawodników Kolpinga, z którymi pojechaliśmy na ten turniej to jeszcze żacy, czyli są młodsi od rywali. Cieszą też liczne awanse na mistrzostwa Polski Dagmary Kłak podczas tego turnieju. Wcześniej limity uzyskali: Anna Brzyska, Szymon Brud i Dawid Jadam - mówi trener Zieliński.

Dobrze turniej wspominał będzie także Dawid Jadam. Młody tenisista stołowy Kolpinga swoją zwycięską passę przerwał dopiero w finale. Ostatecznie, podobnie jak Brzyska, zajął drugie miejsce w singlu. Za to w deblu na jarosławianina nie było mocnych. Jadam i Hubert Kośkiewicz (UKS Niedźwiada Dolna) finał wygrali pewnie 3:1.

Brązowe medale dla Szymona Bruda, zarówno w singlu jak i w deblu z Dawidem Szczygłem.

W Brzostku zagrał też Szymon Flaumenhaft, który zajął 13. miejsce, zaś Alan Zieliński był 21. Wśród dziewcząt Dagmara Kłak zajęła 5. miejsce, Natalia Maciałek i Kinga Hawro były 12., a Paulina Maciałek 16.