Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2018 » Czerwiec
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Piknik ze św. Franciszkiem

Integracja środowiska szkolnego i lokalnego jest priorytetem funkcjonowania Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Jarosławiu. Już od 10 lat grono pedagogiczne wspierane przez rodziców przygotowuje dla dzieci "Piknik ze św. Franciszkiem", który organizowany jest w ogrodach oo. franciszkanów. To dzięki Ich przychylności i gościnności całe rodziny mogą wspólnie spędzić wolny czas na łonie natury.

Tak było również w minioną sobotę, 9 czerwca. Otwarcia pikniku dokonali dyrektor SP 11 Ewa Leniar i o. Florencjusz Szewc, proboszcz Parafii p.w. Trójcy Przenajświętszej w Jarosławiu.

Na przybyłych uczestników czekały liczne atrakcje i smakołyki. Kącik szczęścia, koło fortuny, bańki mydlane, warsztaty artystyczne, konkursy językowe, plastyczne i wiedzy o św. Franciszku, przejażdżki motorami z pasjonatami ze Stowarzyszenia Motor Bike Drivers Team Jarosław - przyciągały nie tylko dzieci. Całe rodziny mogły zagrać w siatkę, badmintona lub spróbować swoich sił w przeciąganiu liny. Nieco inne konkursy przygotowali przedstawiciele PKO Banku Polskiego, którzy chętnie nagradzali wszystkich, którzy wykazali się podstawową wiedzą bankową. Nie zabrakło również dmuchanych zjeżdżalni. Każde dziecko mogło zmienić się w motyla lub niedźwiadka za sprawą pań malujących buźki. Takie atrakcje dodają apetytu, więc każdy z chęcią odwiedzał stoiska ze słodkimi smakołykami upieczonymi przez rodziców. Wielu delektowało się zdrową żywnością. Koktajle, sałatki owocowe, pierożki, pieczony, swojski chleb i kompoty owocowe szybko zniknęły ze stołów. Dzięki wsparciu firmy Sokołów S.A. piekły się na grillu mięsne przekąski, które przyciągały swoim zapachem.

Święty Franciszek zadbał o upalną pogodę, ale i temu zaradziliśmy. Dzięki wsparciu strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jarosławiu każdy mógł się ochłodzić pod kurtyną wodną. Nad bezpieczeństwem całej imprezy czuwali jak zwykle ratownicy z Centrum Ratownictwa Medycznego w Jarosławiu. Na zakończenie pikniku, rozstrzygnięty został konkurs na najciekawszą pracę plastyczną związaną z postacią św. Franciszka.

Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc w przygotowaniu tej wyjątkowej dla nas imprezy.

Tekst i zdjęcia: archiwum SP nr 11

Barbara Brzezińska
Kancelaria Burmistrza Miasta
(12.06.2018 | aktualizacja 12.06.2018 09:48)
Archiwum
Czerwiec 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30