Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2018 » Czerwiec
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Historyczny tytuł dla Kolpinga

Tenisiści stołowi PKS-u Kolping FRAC zostali mistrzami Polski. W rozegranym w Gdańsku finałowym spotkaniu zespół z Jarosławia pokonał broniących tytułu zawodników Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki 3:1. To pierwszy w historii triumf tej drużyny i najlepszy prezent na 20-lecie istnienia klubu. Gratulujemy sukcesu!

W pierwszym pojedynku znakomity Chińczyk Hou Yingchao odniósł swoje 21. ligowe zwycięstwo. Najlepszy zawodnik LOTTO Superligi pokonał 3:0 Daniela Góraka. Prowadzenie jarosławian podwyższył Chorwat Tomislav Pucar, który pomimo problemów w drugim secie, także 3:0 wygrał z Czechem Pavlem Siruckiem. Nadzieje obrońców tytułu na końcowy sukces przedłużył Han Chuanxi. 23-letni Chińczyk pokonał młodszego o dwa lata Patryka Zatówkę. Dwa pierwsze sety zakończyły się gładkim zwycięstwem reprezentanta Dartomu, ale w kolejnych dwóch partiach Polak stawił rywalowi zacięty opór. Ostatecznie Chuanxi okazał się lepszy 3:1, triumfując w czwartym secie na przewagi.

O historycznym zwycięstwie zespołu z Jarosławia przesądził niezawodny Yingchao, który bez problemów pokonał 2:0 Sirucka. Chińczyk sprawił sobie piękny urodzinowy prezent, bo w piątek skończył 38 lat.

- W sezonie zasadniczym dwa razy wygraliśmy z Dartomem 3:2, a teraz triumfowaliśmy 3:1. Kluczowy był układ gier, bo na początku wystąpili u nas Hou Yingchao i Tomislav Pucar. Kiedy prowadziliśmy 2:0 czułem, że zwycięstwa nikt nam nie odbierze. Ten sukces cieszy podwójnie, bo wygraliśmy nie tylko fazę play off, ale okazaliśmy się również najlepsi w sezonie zasadniczym. Trzeba także podkreślić, że tym złotym medalem uczciliśmy jubileusz 20-lecia klubu - powiedział menedżer zespołu z Jarosławia, Kamil Dziukiewicz.

Tym samym czarno-pomarańczowi po raz pierwszy w historii zostali mistrzami Polski. Podopieczni Kamila Dziukiewicza, którzy w poprzednim sezonie zajęli odległą siódmą pozycję, zdetronizowali drużynę z Mazowsza, która ma w dorobku sześć złotych medali.

Po raz trzeci o tytule drużynowego mistrza Polski zadecydował jeden mecz rozegrany na neutralnym terenie. Wcześniej rozgrywany był finał play off do dwóch zwycięstw. W półfinale Kolping FRAC dwa razy pokonał Fibrain AZS Politechnikę Rzeszów 3:1.

PKS Kolping FRAC Jarosław - Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 3:1

Hou Yingchao - Daniel Górak 3:0 (11:3, 11:9, 11:9)

Tomislav Pucar - Pavel Sirucek 3:0 (11:7, 11:7, 11:7)

Patryk Zatówka - Han Chuanxi 1:3 (5:11, 3:11, 11:7, 12:14)

Hou Yingchao - Pavel Sirucek 2:0 (11:3, 11:7)