Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2018 » Czerwiec
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

80 najzdolniejszych uczniów odebrało nagrody

30 uczniów z najwyższą średnią ocen oraz 50 finalistów i laureatów konkursów przedmiotowych odebrało od burmistrza miasta Waldemara Palucha nagrody i wyróżnienia za osiągnięcia w mijającym roku szkolnym 2017/2018. W miejskiej uroczystości 20 czerwca br. wzięli udział również rodzice najzdolniejszej młodzieży, dyrektorzy i nauczyciele oraz zaproszeni goście.

Podczas mijających dziesięciu miesięcy, uczniowie mieli możliwość wykazania ambicji, kreatywności, wytrwałej pracy, zdobywania małych i dużych sukcesów. W gronie wyróżniającej się młodzieży jarosławskich szkół podstawowych, która wakacje rozpocznie z ponadprzeciętnymi osiągnięciami jest 30 uczniów z najwyższą średnią ocen oraz 50 uczniów - finalistów i laureatów wojewódzkich, kuratoryjnych konkursów przedmiotowych. Lista najlepszych dostępna jest poniżej w załączniku.

20 czerwca br. burmistrz miasta Waldemar Paluch razem z zastępcą Dariuszem Traczem wręczyli nagrody wyróżniającym się uczniom, pogratulowali i podziękowali rodzicom oraz nauczycielom, którzy przygotowywali swoich wychowanków do różnego rodzaju konkursów przedmiotowych. Podczas środowego wydarzenia mogliśmy bliżej poznać każdego nagrodzonego ucznia, jego zainteresowania naukowe i pasje pozaszkolne. Sylwetki wszystkich laureatów przedstawiała dyrektor Wydziału Oświaty, Renata Chlebowska.

W tym roku po raz pierwszy miejskie zakończenie roku szkolnego zostało zorganizowane w gościnnych murach PWSTE, ze względu na trwający duży remont budynku Miejskiego Ośrodka Kultury. W auli Katolickiego Centrum Kultury zaprezentowali się także uczniowie utalentowali muzycznie, których występy były dodatkową atrakcją uroczystości. Jako pierwsi, piosenkę nawiązującą do 100. rocznicy odzyskania niepodległości, zaśpiewali uczniowie SP nr 6; następnie SP nr 1, 2, 4, 5, 7, 9, 10, 11. Na finał wystąpił młody trębacz z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych.

- Zakończenie roku szkolnego to przede wszystkim możliwość podsumowania pewnych działań oraz nagrodzenia osób, które w wyjątkowy sposób zaangażowały się w życie szkoły. To nauka nas dzisiaj tutaj wszystkich zgromadziła - mówił burmistrz Waldemar Paluch na wstępie uroczystości. Podkreślił, że rok szkolny 2017/2018 był rokiem szczególnym ze względu na reformę edukacji, którą udało się w naszym mieście przeprowadzić bez większych trudności. Gospodarz miasta przypomniał także projekty, dzięki którym szkoły mogą zaoferować ciekawsze zajęcia oraz większe bezpieczeństwo: w sześciu placówkach funkcjonują nowoczesne pracownie informatyczne i przyrodnicze, wszystkie dysponują interaktywnymi tablicami oraz gabinetami higienistek, przy SP nr 6 powstało nowe boisko szkolne, w SP nr 11 została uruchomiona winda dla osób niepełnosprawnych, powstał nowy parking i wjazd do placówki od ul. Kraszewskiego. To nie koniec zmian, ponieważ wakacje to także czas inwestycji i remontów, dzięki którym uczniowie w bardziej komfortowych warunkach rozpoczną kolejny rok nauki.

Miejskie zakończenie roku szkolnego było również okazją do podziękowań dla Wandy Czerwiec - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10. Dyrektor, która w tym roku przechodzi na emeryturę podkreśliła harmonijną współpracę m.in. z samorządem, dziękowała współpracownikom za wsparcie, zawiązane przyjaźnie i atmosferę oraz życzyła na kolejne lata tworzenia zgranych zespołów dla dobra jarosławskiej oświaty.

W gronie zaproszonych gości znaleźli się m.in. przedstawiciele poseł na Sejm RP Anny Schmidt-Rodziewicz i senatora RP Mieczysława Golby, wiceprzewodniczący Rady Miasta Jarosławia Szczepan Łąka, radni RM Marian Janusz i Elżbieta Zabłocka, sekretarz Powiatu Jarosławskiego Stanisław Sopel, Jadwiga Piątek - przewodnicząca Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność" Pracowników Oświaty i Wychowania oraz Andrzej Mamak - prezes oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Jarosławiu.

Wśród wielu ciepłych życzeń, Andrzej Homa - przedstawiciel senatora Mieczysława Golby, przekazał kolejną dobrą wiadomość dla młodych sportowców. W naborze wniosków do rządowego programu „KLUB", którego beneficjentami są dzieci i młodzież do 18. roku życia, pozytywną opinię oraz wsparcie finansowe w wysokości 10 tys. zł każdy otrzymały jarosławskie kluby: UKS TOP 9 Jarosław, MKS San Jarosław, KS Przedmieście Jarosław, KSW Sokół Jarosław oraz Autonomiczne Zrzeszenie Kombat Aikido.

- Cieszę się, że ministerstwo przyznało tak fantastyczne środki dla naszych klubów sportowych, które pozwolą współfinansować i rozwijać  jarosławski sport. Wspieramy wszystkie kluby nie tylko przez dodawanie środków, ale też przez stwarzanie możliwości sięgnięcia  po nie z innych źródeł. Dzięki temu oraz dzięki zwiększaniu nakładów na sport możliwe jest osiąganie jak największych wyników sportowych. Jeszcze nie tak dawno dotarła do nas wiadomość, że jarosławskie siatkarki sięgnęły po czwarte miejsce w Polsce, a kilka dni temu historyczny sukces odniosła drużyna seniorów PKS Kolping FRAC Jarosław zdobywając tytuł Mistrza Polski w tenisie stołowym. Czegoś takiego jeszcze nie było! To są wspaniałe wyniki i ogromne gratulacje dla wszystkich, którzy uczestniczą, grają i wygrywają - podsumował burmistrz, Waldemar Paluch.

Na zakończenie wspominając o projekcie „Z robotem do szkoły" - czyli interaktywnych zestawach klocków lego, które w ramach budżetu obywatelskiego trafiły w tym roku do wszystkich szkół, gospodarz miasta zachęcił do udziału w tegorocznej edycji. - Chciałbym Państwa zainspirować, by zgłaszać kolejne, nowe wnioski. Dzięki temu będziemy mogli realizować potrzeby również naszych najmłodszych mieszkańców. W tym roku zdecydowałem o zwiększeniu kwoty do 1 miliona złotych, dlatego jest o co walczyć. Zależy mi na tym, by nasz Jarosław i nasze społeczeństwo były obywatelskie, żeby to Państwo decydowali w jaki sposób i na jaki cel przeznaczać środki z budżetu miasta. Więcej o BO - TUTAJ

Galeria zdjęć - FACEBOOK

 

 

Małgorzata Młynarska
Kancelaria Burmistrza Miasta
(22.06.2018 | aktualizacja 26.06.2018 10:25)
Fot. M. Młynarska
Archiwum
Maj 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31