Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2018 » Czerwiec
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

W jubileuszowym roku zapisali się na kartach historii

Takiego sezonu w historii Kolpinga jeszcze nie było. Tenisiści stołowi po raz pierwszy zdobyli Drużynowe Mistrzostwo Polski w LOTTO Superlidze czyli najsilniejszej lidze Europy. Oprócz tego wywalczyli krajowy Puchar. Nikt wcześniej tej sztuki nie dokonał. To wszystko w jubileuszowym roku 20-lecia powstania klubu. Mistrzom z Jarosławia pogratulował również burmistrz Waldemar Paluch, który podziękował za promocję i rewelacyjne reprezentowanie miasta oraz wręczył nagrody finansowe.

Hou Yingchao - to nazwisko było w LOTTO Superlidze odmieniane przez wszystkie przypadki. Genialny transfer byłego reprezentanta Chin był kluczowy. Defensor wygrał wszystkie pojedynki, co dało mu fenomenalny bilans 22:0. To on okazał się liderem drużyny z krwi i kości, który nigdy nie zawiódł i pewnie prowadził PKS Kolping FRAC po tytuł mistrzowski.

-  Tym bardziej się cieszę, że udało nam się zatrzymać „Big Hou". Chińczyk przedłużył z nami kontrakt i na pewno zobaczymy go w naszych barwach w przyszłym sezonie. Nie można jednak powiedzieć, że nasza drużyna to tylko Yingchao. Oczywiście nie było w historii takiego zawodnika i za to osiągnięcie chapeau bas przed nim. Chińczyk może jednak wygrać tylko dwa mecze i ktoś musi dołożyć jeszcze jeden punkt - powiedział menedżer czarno-pomarańczowych, Kamil Dziukiewicz.

Wsparcie zapewnili: Patryk Zatówka, Paul Drinkhall i przede wszystkim Tomislav Pucar. 22-letni Chorwat od 17. kolejki wygrał wszystkie dziewięć pojedynków. To wszystko plus wspaniała atmosfera w drużynie sprawiła, że jarosławianie cieszyli się z mistrzostwa.

- Widać było, że jesteśmy jednością. Na ławce żyliśmy meczami i współpracowaliśmy ze sobą. Chińczyk także wspierał swoich młodszych kolegów i udzielał im różnych wskazówek - zauważył Dziukiewicz.

Mistrzostwo było najważniejszym sukcesem, ale nie jedynym. Czarno-pomarańczowi wywalczyli jeszcze Puchar Polski czym na stałe zapisali się w kartach historii polskiego tenisa stołowego. Nikt wcześniej nie wywalczył dubletu, a PKS Kolping FRAC pokonał 3S Polonię Bytom 4:2 i do Drużynowego Mistrzostwa Polski dołożył jeszcze krajowy Puchar! Dwa punkty zdobył Pucar, a po jednym Patryk Zatówka i Mateusz Czernik, który zastąpił w składzie nieobecnego bohatera LOTTO Superligi - Hou Yingchao.

- To historyczne wydarzenie, nikt wcześniej nie wywalczył dubletu. Finał Pucharu Polski był jednocześnie pożegnaniem z naszym klubem Pucara i Zatówki, którzy przenoszą się do Niemiec. W tym miejscu chciałbym też podziękować Krzysztofowi Marcinowskiemu i Piotrowi Cyrnkowi, którzy przyczynili się do triumfu - powiedział menedżer najlepszej polskiej drużyny.

Warto dodać, że rezerwy jarosławian wywalczyły też awans do 1. Ligi. To oznacza, że w najwyższej klasie rozgrywkowej i na jej zapleczu PKS będzie miał dwa zespoły. Oprócz tego wychowankowie zdobywać będą bezcenne doświadczenie w 2. Lidze żeńskiej oraz 3. i 4.

Odniesienia historycznego sukcesu jarosławskim tenisistom stołowym pogratulował również burmistrz miasta Waldemar Paluch. W miniony czwartek (21.06) gościł prezesa PKS Kolping FRAC Jarosław ks. prał. Andrzeja Surowca, menedżera Kamila Dziukiewicza oraz zawodnika i trenera Mateusza Czernika. Współtwórcom pierwszego tak dużego osiągnięcia pogratulował i wręczył nagrody finansowe. - Dla Jarosławia to ogromny zaszczyt, że mamy klub, który sięgnął po mistrzostwo Polski. Oczywiście, nie byłoby tego wszystkiego bez zawodników, menedżerów, ale co najważniejsze bez księdza prałata, który od wielu, wielu lat napędza całą jarosławską grupę sportową, jeżeli chodzi o tenis stołowy - zaznaczył burmistrz. Z kolei prezes klubu przypomniał: - To już 20 lat działalności naszego klubu i to kolejny powód do świętowania. Chciałbym podkreślić, że mistrzostwo Polski a Puchar Polski to dwie różne sprawy. Klub już po raz drugi zdobył Puchar Polski. Jednak niespotykane jest, by drużyna zdobyła równocześnie tytuł Mistrza Polski i Puchar Polski. Na pamiątkę spotkania burmistrz oraz jego zastępca Dariusz Tracz otrzymali mistrzowską koszulkę i medal.

***

Kolping to jednak nie tylko seniorzy. Sukcesy osiągała także młodzież. Anna Brzyska to reprezentantka Polski, mistrzyni w deblu i wicemistrzyni kraju w singlu wśród młodziczek. Dawid Jadam wywalczył wicemistrzostwo Polski żaków w grze pojedynczej i złoto w deblu oraz złoto w kategorii młodzik w grze podwójnej. Szymon Brud, Dawid Szczygieł i Jadam to także srebrni medaliści Igrzysk Dzieci, a tercet Jadam, Brzyska i Brud dołożyli jeszcze srebrne krążki w finale Memoriału Andrzeja Grubby w Sopocie! Więcej TUTAJ

 

Do historii przeszło także Miasto Jarosław, które po raz pierwszy zorganizowało spotkanie reprezentacji Polski. W hali MOSiR zagrali Polacy z Chorwatami w ramach Drużynowych Mistrzostw Europy. Sama organizacja spotkania została oceniona jako najlepsza w historii polskiego tenisa stołowego! Szczegóły TUTAJ

 

 

 

 

Kancelaria Burmistrza Miasta
(22.06.2018 | aktualizacja 25.06.2018 08:06)
Fot. M. Młynarska
Fot. archiwum klubu (2)
Archiwum
Maj 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31