Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2018 » Czerwiec
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

XXI Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego za nami

Ponad 200 uczestników wzięło udział w ostatnią niedzielę (24 czerwca) w XXI Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego "Jarosław 2018". Turnieju, który na trwałe wpisał się w kalendarz imprez kulturalnych w naszym mieście.

Organizatorem turnieju była Szkoła Tańca „TAKT" z Jarosławia przy wsparciu Urzędu Miasta Jarosławia oraz Centrum Kultury i Promocji. Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta Jarosławia.

Rywalizacja zawodników w różnych kategoriach wiekowych trwała od wczesnych godzin rannych, natomiast gala finałowa rozpoczęła się po południu. Uczestnicy wystartowali w trzech blokach, które poprzedzone były rejestracją, a także próbą parkietu. Piękne, niezwykle bogate, barwne i przyciągające uwagę stroje, dostosowane i bardzo precyzyjnie ułożone fryzury, piękne makijaże, właściwe postawy - to wszystko można było obserwować w trakcie całego turnieju. Nie zabrakło uśmiechu i radości na twarzach uczestników, dla których niedzielna rywalizacja była okazją, nie tylko do sprawdzenia swoich możliwości i poddania ich ocenie jurorskiej, ale także dobrą zabawą i rozwijaniem swoich pasji. Odnajdywanie „własnego ja" w tańcu, doświadczanie radości, akceptacja i wyrażenie samych siebie, odkrywanie własnego piękna i niepowtarzalności uwidaczniało się z każdym krokiem tanecznym par.

W tegorocznym turnieju pojawiły się pary taneczne z Przemyśla, Mielca, Krosna, Tarnowa, Rzeszowa, Nowego Targu, Boguchwały, Gorlic, Lublina, Częstochowy, Chełma, Janowa Lubelskiego, Krakowa, Mysłowic, Warszawy, Białegostoku, Zabrza, Wrocławia, Stalowej Woli, Garwolina, Skarżyska - Kamiennej i oczywiście Jarosławia zrzeszone w 37 klubach. Na całością turnieju czuwało siedmiu sędziów oraz dwóch sędziów skrutinerów.

Kierownikiem turnieju, wzorem lat ubiegłych, była Marzena Przytocka. Warunkiem udziału w XXI Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego „Jarosław 2018" było między innymi zarejestrowanie pary tańczącej w Centralnej Bazie Danych PTT, opłacenie składek członkowskich, czy posiadanie licencji tanecznej na dany rok kalendarzowy.

Dla zwycięzców I, II i III miejsc w poszczególnych kategoriach czekały statuetki i upominki, a dla wszystkich finalistów dyplomy.

W najważniejszej, finałowej gali, uczestniczył również Burmistrz Miasta Jarosławia, Waldemar Paluch wraz z rodziną, który kończąc XXI Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego w Jarosławiu podziękował M. Przytockiej za zaangażowanie, wieloletnią tradycję i wspaniałą organizację, a uczestnikom złożył serdeczne podziękowania za piękny pokaz sztuki tańca oraz wyrazy szacunku i uznania za niezwykłe umiejętności i pasje pielęgnowane od najmłodszych lat. 

Wyniki XXI Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego „Jarosław 2018" są dostępne na stronie Polskiego Towarzystwa Tanecznego - baza danych.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

***

Szkoła Tańca „TAKT" działa w Jarosławiu od przeszło 20 lat (1996 r.), a rozpoczynała swoją przygodę pod kierownictwem Marzeny Przytockiej od dwóch grup tanecznych. Z czasem ilość grup wzrastała, podobnie jak zainteresowanie samym tańcem, wspaniałą choreografią dostosowaną do muzyki, kolorowymi strojami. Rozpoczęły się pierwsze występy, turnieje taneczne, pokazy, a w 2000 roku klub liczył już pięć grup wiekowych. Z roku na rok chętnych, zainteresowanych taką formą artystyczną przybywa, a ich zdolności taneczne i rytmiczne, są rozwijane dzięki troskliwej opiece wyspecjalizowanych z wieloletnim doświadczeniem instruktorów, co mogliśmy obserwować podczas ostatniego, niedzielnego turnieju.

Tańce standardowe, latynoamerykańskie, dyskotekowe oraz jazz dominują w Szkole Tańca „TAKT" w Jarosławiu. Dzieci, młodzież i dorośli mogą uczestniczyć nie tylko w kursach grupowych, ale również indywidualnych. Więcej informacji o organizatorach XXI Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego w Jarosławiu na stronie  Szkoły Tańca "Takt". Tam również można znaleźć wszelkie informacje dotyczące zapisów do szkoły, dane kontaktowe, grup wiekowych, itp.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą szkoły!

Barbara Brzezińska
Kancelaria Burmistrza Miasta
(25.06.2018 | aktualizacja 25.06.2018 08:51)
Fot. Barbara Brzezińska
Archiwum
Maj 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31