Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2018 » Lipiec
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Święto jarosławskiej policji

21 lipca 1995 roku decyzją Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej dzień 24 lipca ustanowiony został Świętem Policji. Wybór tego dnia był podyktowany rocznicą powołania w 1919 roku polskiej Policji Państwowej, która istniała do 1944 roku. Przez następne lata policja przechodziła liczne metamorfozy i przekształcenia, a w obecnej strukturze funkcjonuje od 1990 roku.

Jarosławska formacja tegoroczne Święto Policji obchodziła 12 lipca w auli Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Jarosławiu. Uroczystość rozpoczęła sie od wystąpienia i serdecznego powitania, zarówno wszystkich zaproszonych gości, jak i obecnych na uroczystości funkcjonariuszy, przez komendanta jarosławskiej policji mł. insp. Mariusza Rabkę. 

W swoim wystąpieniu komendant podkreślił niezwykłe zaangażowanie i oddanie w pracy wszystkich policjantów na rzecz społeczeństwa. Zaznaczył, że wczorajszy dzień był nie tylko okazją do wspólnego świętowania, podkreślenia niezwykle trudnej misji każdego funkcjonariusza, ale także okazją do refleksji i zadumy nad podnoszeniem efektywności swojej pracy i wizerunkiem formacji. Zaakcentował, że otrzymane przez funkcjonariuszy wyróżnienia i wręczone nominacje na wyższe stopnie policyjne, są potwierdzeniem niezwykłej pracy, jaką wykonują każdego dnia, troszcząc się o bezpieczeństwo i mienie społeczeństwa.

Podziękował też swoim zastępcom - p. o. nadkom. Arturowi Wasiucie oraz kom. Janowi Wojtowiczowi - bez których osiągnięcia formacji, zaangażowanie i nieustanna troska o bezpieczeństwo mieszkańców, nie przynosiłyby takich sukcesów. Znaczna część funkcjonariuszy otrzymała wyróżnienia podczas jarosławskiego Święta Policji, a część otrzyma podczas wojewódzkich obchodów święta w Przemyślu.

Szczególną uwagę zwrócono także na ogromne zaangażowanie dzielnicowych w służbę społeczeństwu, niwelowanie wszelkich niebezpieczeństw i stanie na straży porządku publicznego, wyróżniając uznanego w plebiscycie Nowin "Dzielnicowy bliżej nas" najlepszego dzielnicowego z Komisariatu Policji w Pruchniku, mł. asp. Tomasza Wojdyłę.

W imieniu odznaczonych funkcjonariuszy, głos zabrał naczelnik Wydziału Prewencji KPP kom. Janusz Szkoła, dziękując za wyróżnienia, awanse i zapewniając o dalszej, pełnej zaangażowania i wzorowej służbie.

Wśród wyróżnionych i odznaczonych znależli się również burmistrz Waldemar Paluch wraz z zastępcami Wiesławem Pirożkiem oraz Dariuszem Traczem. 

Podczas święta głos zabrali komendant wojewódzki policji w Rzeszowie mł. insp. Henryk Moskwa, zaproszeni goście, a wśród nich burmistrz W. Paluch.

W swoim przemówieniu nawiązał do motta, które towarzyszy formacji w codziennej pracy "pomagamy i chronimy", podkreślając, jak ogromny trud wkładają funkcjonariusze, troszcząc się o bezpieczeństwo mieszkańców miasta i powiatu jarosławskiego. "Aspekt niesienia pomocy drugiemu człowiekowi, zapobieganie krzywdzie i przemocy oraz walka o ochronę życia, mienia i szeroko rozumianego bezpieczeństwa publicznego, są priorytetami w codziennej służbie funkcjonariuszy" - podkreślał burmistrz. Nawiązał również do "wzorowej i godnej naśladowania współpracy samorządu z jarosławską komendą, która zapoczątkowana została jeszcze  za czasów komendanta KPP w Jarosławiu mł. insp. Henryka Moskwy, a kontynuuje ją mł. insp. Mariusz Rabka. Życzył całej formacji samych sukcesów, nie tylko zawodowych, ale także na niwie prywatnej". Wyraził również przekonanie, że "odpowiedzialność, troska o drugiego człowieka, jego życie i dorobek, cierpliwość oraz wytrwałość, nadal będą motorami przy wykonywaniu codziennych obowiązków służbowych".

Zwieńczeniem jarosławskiego Święta Policji były podziękowania i drobne upominki złożone na ręce komendanta wojewódzkiego mł. insp. Henryka Moskwy, dyrekcji ZPSM w Jarosławiu - Grażyny Seredy i Bogusława Pawlaka, poseł Anny Schmidt - Rodziewicz oraz przedstawicieli parlamentarzystów.

Uroczystość uświetnił wspaniały i niesamowity występ niezwykle utalentowanej i wielokrotnie nagradzanej Izabeli Dobrowolskiej, uczennicy Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Fryderyka Chopina w Jarosławiu w klasie fletu przy akompaniamencie fortepianu Wojciecha Majchrowicza, nauczyciela w klasie fortepianu ZPSM w Jarosławiu.  

Barbara Brzezińska
Kancelaria Burmistrza Miasta
(13.07.2018 | aktualizacja 13.07.2018 07:56)
Fot. Barbara Brzezińska
mł. asp. Tomasz Wojdyła z Komisariatu Policji w Pruchniku - najlepszy dzielnicowy w plebiscycie Nowin
mł. asp. Tomasz Wojdyła z Komisariatu Policji w Pruchniku - najlepszy dzielnicowy w plebiscycie Nowin
Archiwum
Listopad 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30