Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2018 » Lipiec
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Zamiast na wakacje pojechała na mistrzostwa

Uczennica Szkoły Mistrzostwa Sportowego i tenisistka stołowa PKS-u Kolping Jarosław – Anna Brzyska pomimo tego, że wakacje w pełni, reprezentuje Polskę podczas Mistrzostw Europy Kadetów i Juniorów w rumuńskim Cluj.

Najpierw pingpongistka przygotowywała się do mistrzostw w Centralnym Ośrodku Sportu w Cetniewie. Teraz przyszedł czas na sprawdzenie swoich umiejętności w warunkach meczowych. Uczennica jarosławskiego SMS-u to jedna z najlepszych kadetek w naszym kraju, która gra podczas Mistrzostw Europy Kadetów i Juniorów w Rumunii.

-  Zgrupowanie nad morzem to był bardzo dobry czas. Głównie zgrywaliśmy deble i miksty. Ponadto ćwiczyliśmy odbiór. Nie zabrakło gier na punkty, których było sporo. Wszystko po to, by jak najlepiej przygotować dziewczyny do mistrzostw - zdradził trener kadry, Marcin Jarkowski.   

Razem z Anną Brzyską o sile Polek stanowią:

  • Elżbieta Kwiatkowska (Rokita Brzeg Dolny),
  • Katarzyna Królikowska (Strzelec Frysztak),
  • Ilona Sztwiertnia (Bronowianka Kraków),

Polskie kadetki trafiły do Grupy J, w której zmierzą się z:

  • Portugalią,
  • Maltą,
  • Słowenią

Co ciekawe, nasze miasto odegrało ważną rolę w przygotowaniach do mistrzostw. To w jarosławskim hotelu reprezentanci Polski spędzili ostatnią noc przed wyjazdem na czempionat Starego Kontynentu.

- To była dobra okazja, żeby porozmawiać z trenerami kadr i zamknąć etap przygotowań. Z mojej strony i Polskiego Związku Tenisa Stołowego stworzyliśmy pingpongistom najlepsze warunki do treningu. Teraz wszystko w rękach zawodniczek i zawodników. Bardzo się cieszę, że wśród polskich kadetek jest moja wychowanka - Anna Brzyska. Jej będę kibicował najmocniej - powiedział wiceprezes Polskiego Związku Tenisa Stołowego i menedżer PKS-u Kolping FRAC Jarosław, Kamil Dziukiewicz.

 

Turniej w Cluj potrwa do 24-tego lipca.


Kancelaria Burmistrza Miasta
(16.07.2018 | aktualizacja 16.07.2018 13:09)
Archiwum
Listopad 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30