Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2018 » Lipiec
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Przeznaczmy wspólnie milion złotych na ważne potrzeby!

31 lipca br. jest ostatnim dniem zgłaszania przez mieszkańców pomysłów w V edycji budżetu obywatelskiego na 2019 rok. Wypełniony formularz dostępny na naszej stronie można złożyć osobiście w kancelarii ogólnej Urzędu Miasta, czekamy również na propozycje wysłane pocztą i przez Internet. Do podziału jest rekordowa kwota 1 miliona złotych, zatem warto wziąć sprawy w swoje ręce i mieć wpływ na podział środków z miejskiego budżetu. Zapraszamy!

Regulamin i formularz zgłoszeniowy dostępne są na www.jaroslaw.pl/budzet-obywatelski-miasta-jaroslawia oraz poniżej w załącznikach.

 

Co nowego w tym roku?

W budżecie obywatelskim naszego miasta na 2019 rok, środki przeznaczone na projekty zgłoszone przez mieszkańców mają wartość rekordowego 1 miliona złotych! To o 250 tys. zł więcej niż w poprzedniej edycji.

Należy zwrócić uwagę, iż w tym roku, w kategoriach A i B można zgłaszać projekty wyłącznie o charakterze inwestycyjnym lub remontowym, natomiast w kategorii C - obok zadań remontowo-inwestycyjnych dodatkowo także tzw. zadania „miękkie" czyli np. wydarzenia, akcje, działania aktywizacyjne, np. rekreacyjne czy edukacyjne, dla różnych kategorii odbiorców - od dzieci do seniorów. Ponadto zniesiono dolny limit wieku autorów projektów. Obecnie każdy, kto jest zameldowany w Jarosławiu, może zgłosić projekt bez względu na to czy jest pełnoletni czy nie.

Gdzie widać efekty budżetu obywatelskiego?

W wielu miejscach naszego miasta obserwujemy zmiany, choć nie zawsze łączymy je z budżetem obywatelskim. Przykładem jest przestronny plac zabaw w Ogrodzie Jordanowskim przy parku miejskim, czy zorganizowane imprezy - Bieg Malucha i Gala MMA. Nie wszyscy z korzystających ze stadionu JKS wiedzą, że jego remont i obecny stan to również wynik projektów obywatelskich.

Nie przegapmy okazji! Wspólnie zadecydujmy o tym, co zostanie zbudowane, wyremontowane czy zorganizowane w przyszłym roku w naszym mieście czy dzielnicy! Każdy może sam lub w grupie, stowarzyszeniu czy związku przygotować i zgłosić do urzędu projekt dotyczący sprawy istotnej dla jakiegoś kręgu mieszkańców. Ważne jest też, by potem jak najliczniej głosować i popierać zgłoszone projekty. Przeznaczmy wspólnie milion złotych na rzeczywiste i ważne potrzeby jarosławian, które przekute w czyn, wzbogacą życie nasze i naszego miasta!

Projekty można jeszcze składać do jutra. Lista wszystkich pomysłów (zanim zostaną poddane weryfikacji) zostanie opublikowana  do 3 sierpnia br., a we wrześniu ruszy głosowanie!

Więcej informacji o BO - TUTAJ Zapraszamy!

 

Kancelaria Burmistrza Miasta
(30.07.2018 | aktualizacja 30.07.2018 13:52)
Archiwum
Listopad 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30