Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2018 » Wrzesień
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Młodzież Kolpinga dzieli i rządzi na Podkarpaciu

Wychowankowie jarosławskiego Kolpinga wchodzą na coraz wyższe obroty. W Grand Prix Młodzików triumfowała Kinga Hawro, a w rywalizacji kadetów najlepszy był Dawid Jadam!
Fot. archiwum klubu

W Dukli, gdzie rywalizowali młodzicy niemal całe podium było czarno-pomarańczowe! Triumfowała Kinga Hawro, która w finale pokonała swoją klubową koleżankę - Dagmarę Kłak. Czwarte miejsce zajęła Natalia Maciałek. W rywalizacji chłopców Szymon Flaumenhaft sięgnął po brąz. Z kolei w Nowej Sarzynie odbyło się 1. Grand Prix kadetów. Zgodnie z oczekiwaniami po złoto sięgnął Dawid Jadam.

- Turniej w Nowej Sarzynie PKS Kolping zalicza do udanych. Najlepszy okazał się Jadam, za podium, na 5. lokacie zawody zakończył Szymon Brud, 9. był Szymon Flaumenhaft, a 13. Mateusz Nosal. Wśród kadetek dziewiąta była Dagmara Kłak, a Kinga Hawro zakończyła rywalizację na zmaganiach grupowych. Dodajmy, że Jadam, Brud i Kłak to jeszcze młodzicy, a Hawro jest dopiero żaczką - podsumowują trenerzy, Mateusz Czernik i Konrad Zieliński.

W Nowej Sarzynie zabrakło Anny Brzyskiej, która reprezentowała nasz kraj podczas Croatia Cadet & Junior Open. Pingpongistka zakończyła udział w grze pojedynczej na 1/16 finału, w deblu, razem z Iloną Sztwiertnią (Bronowianka Kraków) dotarła do 1/8 finału, a w rywalizacji drużynowej zakończyła turniej w fazie grupowej.

 

Startuja Mistrzostwa Europy! Czy Polska otrzyma organizację dużej imprezy?

W hiszpańskim Alicante rozpoczynają się mistrzostwa Europy w tenisie stołowym. Polacy mają nadzieje medalowe, a wiceprezes Polskiego Związku Tenisa Stołowego, Kamil Dziukiewicz liczy na organizację mistrzostw Starego Kontynentu w 2020 roku.

- Mamy świetnych ambasadorów w osobach legendarnego Leszka Kucharskiego, Natalii Partyki oraz Lucjana Błaszczyka. Stworzyliśmy świetną prezentację multimedialną, która ma przekonać włodarzy do przyznania nam organizacji Mistrzostw Europy w 2020 roku. Czekamy na werdykt, ale jesteśmy dobrej myśli  - powiedział wiceprezes PZTS i menedżer Kolpinga, Kamil Dziukiewicz.

Decyzja o wyborze gospodarza czempionatu Starego Kontynentu zapadnie w Alicante. To właśnie w tym hiszpańskim mieście trwają mistrzostwa Europy, w których wystąpią także pingpongiści Kolpinga FRAC Jarosław.

- Kou Lei gra dla Ukrainy, a Tomas Konecny w reprezentacji Czech. Myślę, że szczególnie niebezpieczny może być Lei, który zna już smak zwycięstw. Przypomnę, że to brązowy medalista Igrzysk Europejskich i mistrzostw Europy. Co ciekawe, przed dwoma laty podczas mistrzostw Europy reprezentant Ukrainy przegrał w ćwierćfinale z Jakubem Dyjasem - wspomina Dziukiewicz.

Czempionat Europy trwa od wtorku, a zakończy się 23 września.

 

 

 

Kancelaria Burmistrza Miasta
(18.09.2018 | aktualizacja 18.09.2018 12:47)
Archiwum
Lipiec 2024
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31