Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2018 » Wrzesień
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Ostatnie dni głosowania na projekty BO

W urnie przybywa kart z głosami w ramach budżetu obywatelskiego na 2019 rok. Na wybrane zadania, których lista znajduje się m.in. na naszej stronie internetowej, można głosować do jutra (28.09) włącznie. Zachęcamy! Konkurencja jest w tym roku rekordowo duża, środki do podziału również większe.

Na karcie można wpisać maksymalnie trzy kody - po jednym przy każdej kategorii. Głos będzie też ważny jeśli wpiszemy kod tylko przy jednej lub dwóch kategoriach.

Kto może zagłosować?
Każdy mieszkaniec Jarosławia (również niepełnoletni) zameldowany na stałe lub czasowo.

Trzy sposoby głosowania!

1. Osobiście - przez włożenie do urny wypełnionej karty do głosowania. Urna znajduje się w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miasta Jarosławia, Rynek 1, parter, pokój nr 2.

2. Pocztą - wysyłając wypełnioną kartę do głosowania na adres: Urząd Miasta Jarosławia, Rynek 1, 37-500 Jarosław z dopiskiem na kopercie „Budżet Obywatelski - GŁOSOWANIE", za datę oddania głosu uważa się datę stempla pocztowego.

3. Przez Internet - wysyłając skan wypełnionej karty do głosowania na adres: kancelaria@um.jaroslaw.pl. Można to zrobić do północy.

Głos będzie ważny, jeśli zostaną poprawnie wypełnione wszystkie pola. 

Więcej informacji o BO 2019 oraz wzór karty dostępne są w ZAKŁADCE poświęconej budżetowi obywatelskiemu.

Wyniki poznamy do 12 października! 

 

***

 

Po raz kolejny jarosławianie nie zawiedli! W tegorocznej, piątej już edycji budżetu obywatelskiego w Jarosławiu, mieszkańcy pokazali, że oddanie do ich dyspozycji 1 miliona złotych, było właściwą decyzją. zareagowali aż 82 wnioskami zawierającymi znakomite projekty dla naszego miasta. Po przeprowadzeniu weryfikacji o realizację ubiega się 76 projektów.

- Jak najliczniejszy udział jarosławian zgłaszających swoje pomysły jest podstawowym warunkiem dobrego funkcjonowania idei jaką jest BO. Duża liczba wniosków jest przejawem po pierwsze ogromnej aktywności mieszkańców i organizacji pozarządowych, a po drugie daje wgląd w potrzeby jarosławian - tych inwestycyjnych, ale też tak zwanych „miękkich" związanych z aktywnością sportową, kulturalną, edukacyjną. Nawet jeśli jakiś pomysł w tym roku nie uzyska dużej liczby głosów, zawsze warto rozmawiać, udoskonalać, a w kolejnych latach przedstawić go ponownie. Duża liczba projektów, to duży wybór i realna możliwość zagłosowania na naprawdę najlepsze - mówi burmistrz, Waldemar Paluch.

W tegorocznej edycji pod głosowanie mogło zostać poddanych: 20 projektów w kategorii A, 22 projekty w kategorii B oraz 34 projekty w kategorii C.
Zachęcamy do zapoznania się z projektami TUTAJ oraz wzięcia udziału w głosowaniu. Te, które spotkają się z największą aprobata mieszkańców, zostaną wprowadzone w życie w 2019 roku. 

- Kolejny raz jarosławianie pokazali że są niezwykle aktywni i zaangażowani w ważne sprawy swojego miasta. Budżet Obywatelski 2019 pokazuje dobitnie, niezwykłą kreatywność i dynamikę z jaką mieszkańcy podchodzą do kształtowania realiów Jarosławia. To bezcenny kapitał społeczny, bez którego rzeczywisty rozwój lokalnej społeczności byłby niemożliwy - podsumowuje burmistrz, Waldemar Paluch.

 

Małgorzata Młynarska
Kancelaria Burmistrza Miasta
(27.09.2018 | aktualizacja 27.09.2018 12:59)
Fot. M. Młynarska
Archiwum
Lipiec 2024
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31