Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2018 » Wrzesień
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Miedzynarodowe spotkanie w MP nr 9

Margareth Wita Avelyn z Indonezji oraz Teona Marakrelidze z Gruzji 25 września gościły w Miejskim Przedszkolu nr 9 w Jarosławiu. Dzięki wyjątkowemu spotkaniu dzeci poznały kraje pochodzenia zaproszonych gości, wspólnie zatańczyły tańce narodowe, czy słuchały bajek w języku angielskim. To była inspirująca wizyta nie tylko dla maluchów, ale również Teo i Wity.
Fot. archiwum MP 9

Margareth Wita Avelyn z Indonezji oraz Teona Marakrelidze z Gruzji - uczestniczki programu AIESEC prowadzonego przez Zespół Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych w Jarosławiu, odwiedziły dzieci w Miejskim Przedszkolu nr 9 w Jarosławiu. Zaprezentowały przedszkolakom swoje kraje, zaprosiły do wspólnego wykonania tańców z Indonezji i Gruzji, czytały bajki w języku angielskim.

Jesteśmy bardzo zadowolone i szczęśliwe, że mogłyśmy być z Wami w Waszym przedszkolu. Dzieciaki są cudowne, a my starałyśmy się bardzo podczas naszej prezentacji. Dziękujemy i mamy nadzieję, że kiedyś jeszcze się spotkamy - powiedziały Teo i Wita.

Międzynarodowe spotkanie poszerzyło dzieciom wiadomości z zakresu spełniania zadań podstawy programowej, zainteresowania językiem obcym nowożytnym oraz chęci poznawania innych kultur.

- Współczesny przedszkolak funkcjonuje w dynamicznym, szybko zmieniającym się otoczeniu, stąd przedszkole stało się miejscem, w którym dziecko otrzymuje pomoc w jego rozumieniu. Spontaniczność dzieci i radosne przedstawienie swoich krajów przez naszych gości ukazało jak wielką wartość ma współpraca nauczycieli z rodzicami. Jednym z zadań przedszkola jest „Współdziałanie z rodzicami, różnymi środowiskami, organizacjami i instytucjami uznanymi przez rodziców za źródło istotnych wartości, na rzecz tworzenia warunków umożliwiających rozwój tożsamości dziecka". Dlatego też, korzyści jakie zdobędą dzieci na etapie edukacji przedszkolnej są ogromne i niezapomniane - podsumowuje Jolanta Szewczyk, nauczyciel MP nr 9. 

Międzynarodowe spotkanie zostało zorganizowane z inicjatywy: Anny Wróbel - nauczyciela języka angielskiego w ZSDGiL im. Augusta Witkowskiego w Jarosławiu oraz nauczycieli Miejskiego Przedszkola Nr 9 im. Jana Brzechwy Jolanty Szewczyk i Małgorzaty Sikorskiej.

 

 

Kancelaria Burmistrza Miasta
(28.09.2018 | aktualizacja 03.10.2018 08:44)
Archiwum
Lipiec 2024
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31