Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2018 » Październik
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Uroczysta sesja na zakończenie kadencji Rady Miasta Jarosławia

19 października odbyła się ostatnia sesja Rady Miasta Jarosławia w mijającej kadencji. Składała się z części roboczej, w której przyjęto 12 uchwał oraz informację o stanie placówek oświatowych w rozpoczętym roku szkolnym, a także z części uroczystej, podczas której odznaki „Za Zasługi Dla Miasta Jarosławia" odebrały Panie Barbara Maziarka i Barbara Bąk.

Sesja kończąca czteroletnią kadencję Rady Miasta Jarosławia składała się z dwóch części: roboczej i uroczystej. Podczas tej drugiej nie mogło zabraknąć wspomnień o zasłużonych radnych tej kadencji, którzy odeszli w trakcie wykonywania mandatu: śp. Andrzeju Pieszce, Lesławie Wysockim oraz Wacławie Spiradku. Uroczystość obfitowała w refleksje, apele i podziękowania zawarte w wystąpieniach zaproszonych gości: poseł na Sejm RP Anny Schmidt-Rodziewicz, burmistrza miasta Waldemara Palucha, przewodniczącego Rady Miasta Janusza Szkodnego, prezesa Stowarzyszenia Miłośników Jarosławia Tadeusza Słowika oraz archiprezbitera jarosławskiego ks. prał. Andrzeja Surowca. Złote odznaki „Za Zasługi Dla Miasta Jarosławia" wręczono Paniom Barbarze Maziarka - wieloletniej Skarbnik Miasta Jarosławia oraz Barbarze Bąk - również wieloletniemu pracownikowi Urzędu Miasta Jarosławia, emerytowanej Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego.

Przewodniczący RM Janusz Szkodny rozpoczął podsumowanie kadencji słowami: - Zastanawialiśmy się, czy w sprawozdaniu z kadencji i z samorządu są istotne liczby, kwoty czy nazwy, czy my, którzy może stoimy tu po raz ostatni, a jesteśmy tu ponad 20 lat, mamy obowiązek przekazać jakieś myśli tym, co przyjdą. Myślałem, jak zacząć to sprawozdanie samorządu - wydaje się, że od korzeni: dobrych, mocnych, silnych duchem, wiarą, poświęceniem dobrych włodarzy. Musiała być to tylko aleja spokojna, cicha, stanąłem przed miejscem spoczynku śp. doktora Adolfa Dietzsiusa, wieloletniego burmistrza, opiekuna, ojca miasta. Później poszedłem w prawo do śp. Jerzego Matusza, nieodżałowanego gospodarza i burmistrza naszego miasta i stanąłem jeszcze przed grobowcem śp. senatora Andrzeja Mazurkiewicza - „Bóg, Honor i Ojczyzna" - czytam, jak Oni tą Ojczyznę miłowali każdego dnia i wielu innych...

- Chciałbym serdecznie podziękować Wysokiej Radzie za kilkuletnią współpracę. Choć często mieliśmy rozbieżne zdania i wizje, a czasem nie szczędziliśmy sobie mocnych słów, to jednak w wielu kwestiach osiągaliśmy kompromis, a to w demokracji ceni się najbardziej. Dziękuję wszystkim, którzy wspierali mnie i moje przedsięwzięcia. Bez tych osób Jarosław nie byłby dziś w miejscu, w którym jest. Dziękuję również tym, którzy bardzo krytycznie i mniej łaskawym okiem patrzyli na moje poczynania, bo tym samym mobilizowali mnie do samokontroli i analizy własnego postępowania - powiedział w swoim wystąpieniu burmistrz, Waldemar Paluch.

Więcej zdjęć TUTAJ

Iga Kmiecik
Kancelaria Burmistrza Miasta
(24.10.2018 | aktualizacja 24.10.2018 15:16)
Archiwum
Sierpień 2022
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31