Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2008 » Luty
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Jarosławski rynek to autentyczna perła

Taką opinię wyraziła we wtorek 19 lutego 2008 r. Iwona Śledzińska-Katarasińska, która jest Przewodniczącą Sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu.
 

Na spotkanie z posłanką do Urzędu Miasta Jarosławia przybyli m.in.: poseł Tomasz Kulesza - inicjator wizyty, przedstawiciele Starostwa Powiatowego z wicestarostą Jackiem Stańdą, dyrektorzy placówek kulturalnych, radni, burmistrz Andrzej Wyczawski wraz z zastępcami: Stanisławem Misiągiem i Bogdanem Wołoszynem oraz dziennikarze. Burmistrz Andrzej Wyczawski w prezentacji multimedialnej przekazał najważniejsze informacje dotyczące miasta, jego historii, zabytków, a także planowanych inwestycji.

„Zajmując się mediami postawiłam sobie za cel, że odwiedzę niektóre miasta i zobaczę co samorządy robią jak pracują, jakie maja problemy i w jaki sposób można wspierać ich działania" - tłumaczyła swój przyjazd Iwona Śledzińska-Katarasińska. I dodała: „Po obejrzeniu tej prezentacji mogę stwierdzić, że samorząd w Jarosławiu dobrze sobie radzi".

W dyskusji pytano m.in. o możliwości wsparcia Zespołu Szkół Plastycznych czy także dofinansowania instytucji kultury, w tym Miejskiego Ośrodka Kultury. Odrębne rozmowy dotyczyły Państwowej Szkoły Muzycznej.

Nawiązując do prac nad nowelizacją ustawy medialnej posłanka stwierdziła: „Trochę nam się ten rynek audiowizualny zdegenerował. Proponujemy odebrać media radiowo-telewizyjne politykom. Czy to jest możliwe? Zobaczymy". Wyjaśniła też, że według niej misją telewizji publicznej jest rozwój telewizji regionalnej i celowe byłoby usamodzielnienie oddziałów regionalnych.  Na pytanie o to, w jaki sposób może wspomóc władze Jarosławia odpowiedziała: „Możemy zarekomendować jarosławski rynek, bo to jest autentyczna perła". Omówiła też plany modyfikacji polityki kulturalnej w celu wyrównania proporcji. Przewodnicząca Sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu twierdzi, że niczego nie można zaniedbywać, bo ważne są zarówno zabytki, jak i twórcy wraz z ich dziełami.

Zofia Krzanowska
główny specjalista ds. współpracy z mediami
(20.02.2008 | aktualizacja 20.02.2008 12:34)
Rozmowy w gabinecie burmistrza Andrzeja Wyczawskiego
Rozmowy w gabinecie burmistrza Andrzeja Wyczawskiego
Spotkanie z Iwoną Śledzińską-Katarasińską w sali narad UM
Spotkanie z Iwoną Śledzińską-Katarasińską w sali narad UM
Burmistrz Andrzej Wyczawski w prezentacji multimedialnej omówił historię, dzień dzisiejszy i planowane inwestycje Jarosławia
Burmistrz Andrzej Wyczawski w prezentacji multimedialnej omówił historię, dzień dzisiejszy i planowane inwestycje Jarosławia
Fot. Zofia Krzanowska
Archiwum
Maj 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31