Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2018 » Listopad
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Teatralne podsumowanie ekologicznej akcji

Przedstawieniem teatralnym zakończyliśmy III edycję miejskiej akcji ekologicznej „Czysty Jarosław”. Było wesoło, ciekawie, twórczo, a co najważniejsze edukacyjnie. Młodzi aktorzy z Grupy Teatralnej PLASTER prowadzonej przez Pawła Srokę, w dniach 26 i 28 listopada wystąpili dla przedszkolaków i młodszych kolegów ze szkół podstawowych. Z uczestnikami akcji spotkał się również zastępca burmistrza, Wiesław Pirożek, który rozmawiał z małymi widzami o ekologii oraz podziękował Miejskiemu Ośrodkowi Kultury za pomysłowe działania, uwrażliwiające na sprawy związane z ochroną środowiska.

Za nami III edycja akcji „Czysty Jarosław", dzięki której w miejskich przedszkolach i szkołach dużo mówi się o ekologii, segregacji odpadów, czy recyklingu. Ważna jest też forma w jakiej docieramy do naszych najmłodszych odbiorców. Warsztaty kreatywne, spektakle teatralne, konkursy, działania interaktywne, czy zabawy plastyczne - to propozycje Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu. Instruktorzy po raz kolejny zadbali o wesołą atmosferę, ciekawe i twórcze zajęcia oraz edukacyjny przekaz.

Końcem listopada (26 i 28.11) akcja została podsumowana. Mali widzowie w siedzibie Powiatowego Ogniska Baletowego mieli okazję obejrzeć spektakl pt. „Wróble patrzcie jak wesoło, zaraz czysto będzie w koło" w reż. Pawła Sroki. Rozśpiewana młodzież z Grupy Teatralnej PLASTER zaprosiła dzieci do wspólnej zabawy scenicznej. Były też konkursy z nagrodami. Na finał z dziećmi, ich opiekunami oraz instruktorami MOK spotkał się zastępca burmistrza, Wiesław Pirożek. Z uczestnikami rozmawiał o tym jak ważne jest dbanie o porządek i otoczenie wokół nas, a partnerom akcji podziękował za twórcze działania.

Tegoroczna edycja akcji „Czysty Jarosław" została zainaugurowana w maju, podczas obchodów Dnia Dziecka na rynku. Wówczas w miejskiej przestrzeni  prowadzone były działania pn. „Miej serce do recyklingu". Miesiąc później, kolejną okazją do propagowania ekologii była - jedna z największych letnich imprez - Dni Jarosławia. Wówczas zachęcaliśmy mieszkańców do zabaw plastycznych pod hasłem „Zielony  Jarosław".

Najwięcej ekologicznych propozycji pojawiło się w październiku i listopadzie. W tym czasie instruktorzy MOK - Paweł Sroka, Anna Sroka oraz Marzena Stęc odwiedzili wszystkie przedszkola i szkoły podstawowe. Przez zabawę z ekologicznymi rekwizytami dzieci poznawały na czym polega segregacja odpadów oraz dlaczego jest tak ważna dla naszego środowiska. Interaktywnym działaniom towarzyszyło hasło „Szuru, buru, rach-ciach-ciach segregacja nie jest zła...". Były też konkursy z cennymi nagrodami: „Kodeks małego ekologa", II edycja konkursu „Eko wierszyk", „Eko Bystrzak", konkurs na plakat ekologiczny z wykorzystaniem logo „Czysty Jarosław".

Więcej zdjęć na profilu FB Miejskiego Ośrodka Kultury.

Małgorzata Młynarska
Kancelaria Burmistrza Miasta
(30.11.2018 | aktualizacja 03.12.2018 11:45)
Fot. M. Młynarska
Fot. archiwum MOK
Archiwum
Maj 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31