Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2018 » Grudzień
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Podziękowania dla autorów projektów obywatelskich

Budżet Obywatelski Miasta Jarosławia na 2019 rok został rozstrzygnięty! 20 grudnia br. w sali lustrzanej CKiP burmistrz Waldemar Paluch spotkał się z autorami 82 projektów zgłoszonych do tegorocznej edycji. Była to okazja do pogratulowania oraz podziękowania za podjęte inicjatywy, mobilizację oraz społeczne zaangażowanie.
Budżet obywatelski jest doskonałym narzędziem, które warto wykorzystywać do zmian na lepsze swojej najbliższej okolicy. Po raz kolejny udowodnili to jarosławianie w V edycji zgłaszając aż 82 propozycje, z których 76 mogło konkurować w trzech kategoriach. Rekordowe zainteresowanie wykazali też mieszkańcy przy wyborze inicjatyw do realizacji. Wpłynęło 9303 ważnych kart, na których można było oddać trzy głosy! Frekwencja wyniosła 24%.

Z pewnością na tak duże zainteresowanie tegoroczną edycją budżetu, wpłynęły istotne zmiany wprowadzone rok temu w regulaminie m.in. podział na trzy kategorie zadań, rozszerzenie zakresu propozycji poza inwestycyjne, czy zwiększenie kwoty na ten cel - tegoroczna wynosiła rekordowy 1 milion złotych! Podczas czwartkowego (20.12) spotkania burmistrz Waldemar Paluch przypomniał wyniki oraz zwycięskie projekty.

- W przyszłym roku będziemy realizowali wiele zadań, zapisanych w budżecie miasta. Znajdzie się w nim również 29 szczególnych inicjatyw, ponieważ wybranych bezpośrednio przez mieszkańców, w ramach budżetu obywatelskiego na 2019 rok. Raz jeszcze składam wszystkim wnioskodawcom serdeczne podziękowania za zaangażowanie się w przygotowanie rekordowej liczby 82 projektów, które są wyrazem Państwa troski o miasto i wyrażeniem oczekiwań. Już dziś zapraszam do udziału w VI edycji budżetu obywatelskiego. Projekty, które tym razem nie otrzymały wystarczającej liczby głosów, za rok ponownie mogą zostać zgłoszone - mówił burmistrz.

Podczas spotkania gospodarz miasta razem z Agnieszką Wywrót - wiceprzewodniczącą Rady Miasta oraz sekretarz Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego wręczył podziękowania i kwiaty autorom wszystkich projektów.

O zwycięskich inicjatywach mieli okazję opowiedzieć ich wnioskodawcy. Przybliżając pomysły podkreślali oczekiwania rowoju miasta w różnych sferach - inwestycyjnej, społecznej czy kulturalnej oraz dziękowali mieszkańcom za oddane głosy. Wielokrotnie padały też zapewnienia o przygotowywanych kolejnych zadaniach do przysżłorocznej edycji.

Sczególne zaangażowanie wnioskodawców wielokrotnie podkreślał burmistrz. - Uznanie należy się tym bardziej, że praca mieszkańców nie kończyła się na złożeniu formularza, ale także na aktywnym promowaniu i zaangażowaniu w zbieranie głosów. V edycja potwierdziła, że jarosławianie chcą zmieniać swoje miasto na lepsze oraz działać dla integracji lokalnej społeczności - podsumował.

Spotkanie zostało zorganizowane w tygodniu porzedzającym Święta Bożego Narodzenia, dlatego na zakończenie nie moglo zabraknąć serdecznych życzeń. Upominkiem dla uczestnikiem były słodkie, świąteczne pierniki i wyroby ceramiczne z Jarosławskiego Centrum Ceramiki Artystycznej MOK oraz najnowsze wydanie Kalejdoskopu Jarosławskiego.

 

Budżet Obywatelski na 2019 rok - WYNIKI

Więcej zdjęć - FACEBOOK

Małgorzata Młynarska
Kancelaria Burmistrza Miasta
(24.12.2018 | aktualizacja 03.01.2019 09:44)
Archiwum
Czerwiec 2023
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30