Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2018 » Grudzień
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Miejska Wigilia - wspólnie przy świątecznym stole

W przeddzień Wigilii Bożego Narodzenia zostało zorganizowane spotkanie świąteczne dla wszystkich mieszkańców miasta. Przed ratuszem, w scenerii straganów jarmarkowym można było zasmakować pysznych potraw, spotkać się i podzielić opłatkiem. Odwiedzającym rynek w tym dniu serdeczne życzenia złożyli m.in. burmistrz Waldemar Paluch z małżonką, zastępcy burmistrza Dariusz Tracz i Wiesław Pirożek oraz skarbnik Anna Gołąb.

Rozbrzmiewające kolędy i pastorałki, jarmark świąteczny oraz wigilijny poczęstunek z pysznymi potrawami - tak wyglądało piątkowe popołudnie na jarosławskim rynku, przypominające, że już za kilka dni zasiądziemy do uroczystej, rodzinnej kolacji poprzedzającej Boże Narodzenie. Z mieszkańcami miasta spotkali się m.in. burmistrz Waldemar Paluch z małżonką, zastępcy burmistrza Dariusz Tracz i Wiesław Pirożek oraz skarbnik miasta Anna Gołąb. Odwiedzającym składali serdeczne życzenia i połamali się opłatkiem. Do życzeń dołączyli również zaproszeni goście, radni Rady Miasta, duchowieństwo, służby mundurowe, prezesi miejskich spółek, przedstawiciele instytucji i stowarzyszeń. Wspólnej modlitwie przewodniczył ks. prałat Andrzej Surowiec - archprezbiter jarosławski.

Obecni na rynku mogli wysłuchać kolęd w wykonaniu Zespołu Piosenki Estradowej SWEY oraz Chóru Deo Cantamus z Tuczemp. Do wspólnego kolędowania przyłączyli się również radni Rady Miasta Jarosławia, którzy po raz pierwszy mieli okazję wystąpić w niecodziennej dla siebie roli. Organizatorami miejskiej Wigilii byli: Burmistrz Miasta Jarosławia oraz  Stowarzyszenie Przedsiębiorców Ziemi Jarosławskiej „Rozwój i Postęp".

- Serdecznie dziękuję za spotkanie na jarosławskim rynku, na którym zechcieli Państwo zasiąść wspólnie do wigilijnego stołu, połamać się opłatkiem oraz poczęstować pysznymi, świątecznymi pierogami, czerwonym barszczem i słodkimi wypiekami. Wdzięczny jestem wszystkim za życzliwość, wspólną modlitwę oraz kolędowanie. To już piąty raz wspólnie ze Stowarzyszeniem Przedsiębiorców Ziemi Jarosławskiej „Rozwój i Postęp" zorganizowaliśmy wigilię dla jarosławian. Składam serdeczne podziękowania moim przyjaciołom ze stowarzyszenia, którzy nie szczędząc sił i środków angażują się w pomoc charytatywną dla najuboższych. Ogromne podziękowania dla wszystkich chórów które śpiewając kolędy stworzyły prawdziwą, świąteczną atmosferę - podsumował burmistrz W. Paluch.

Więcej zdjęć - FACEBOOK

Małgorzata Młynarska
Kancelaria Burmistrza Miasta
(24.12.2018 | aktualizacja 03.01.2019 08:35)
Fot. M. Młynarska
Archiwum
Czerwiec 2023
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30