Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2019 » Styczeń
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Rekordowa kwota jarosławskiego sztabu WOŚP!

W Jarosławiu akcja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prowadzona jest nieprzerwanie od 17 lat. W tym roku jarosławski sztab WOŚP pobił kolejny rekord. Podczas 27. finału udało się zebrać 123 861,15 zł. To o ponad 27 tys. zł więcej niż w ubiegłym roku. Wydarzenie honorowym patronatem objął burmistrz Waldemar Paluch.

Celem tegorocznego finału WOŚP jest zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom - czytamy na oficjalnej stronie WOŚP.

Hasło 27. finału WOŚP - „Pomaganie jest dziecinnie proste" zachęciło wielu wolontariuszy, którzy wraz z dorosłymi opiekunami pojawili się na ulicach naszego miasta oraz w okolicznych gminach. W tym roku Organizatorzy zadbali o szereg atrakcji, wśród których największym zainteresowaniem cieszyły się: bieg „Policz się z cukrzycą", dmuchańce dla dzieci, morsowanie na rynku czy symboliczne „Światełko do Nieba".
W ramach finałowych wydarzeń WOŚP odbywały się także licytacje. Wśród przekazanych przedmiotów znalazły się  m.in. pakiety od Burmistrza Miasta Jarosławia: piłka z autografem Zbigniewa Bońka - prezesa PZPN, voucher na lot szybowcem zorganizowany przez Aeroklub Ziemi Jarosławskiej oraz voucher Hotelu Jarosław - nocleg w apartamencie dla 2 osób oraz romantyczna kolacja przygotowana przez szefa kuchni.

Finał WOŚP w Jarosławiu, pomimo chłodnego wieczoru, zakończył się pokazem kolorowych fajerwerków. W imprezie, oprócz mieszkańców, udział wzięli m.in. Teresa Krasnowska - szefowa sztabu, prezes Jarosławskiego Stowarzyszenia Oświaty i Promocji Zdrowia, zastępca burmistrza Dariusz Tracz, przewodniczący Rady Miasta Jarosławia Szczepan łąka, radni RM, dyrektor Wydziału Oświaty Renata Chlebowska, rektor PWSTE prof. ucz. dr hab. Krzysztof Rejman oraz wolontariusze WOŚP.

- (...) przez ostatnie dni w naszym mieście działo się dużo - eventy, biegi, morsowanie. To wszystko pomogło pomagać innym. Nie byłoby tego, gdyby nie rzesza wspaniałych ludzi - wolontariuszy na czele z panią Teresa Krasnowską - szefową sztabu. Bez nich dzisiejszy sukces nie byłby możliwy (...) - mówił zastępca burmistrza Dariusz Tracz, wręczając symboliczny kosz kwiatów z podziękowaniami za wszelkie dobro, jakie udało się uzyskać dzięki WOŚP.

Renata Pęcak
Kancelaria Burmistrza Miasta
(14.01.2019 | aktualizacja 21.01.2019 12:24)
Fot. Renata Pęcak
Archiwum
Styczeń 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31