Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2019 » Styczeń
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Rozpędzone drużyny Kolpinga

Jarosławski Kolping z kolejnymi zwycięstwami na koncie. W 1. Lidze nasi tenisiści stołowi ograli ZKS Zielona Góra, a w 3. lidze pokonali LZS Kąkolówka. Cieszy też informacja, że po raz pierwszy w historii młodzieżowa kadra reprezentacji Polski będzie trenować w Jarosławiu. W gronie powołanych jest wychowanka PKS Kolping, Anna Brzyska.
Fot. archiwum klubu

Na zapleczu LOTTO Superligi czarno-pomarańczowi zajmują obecnie 3. miejsce, tracąc do lidera z Zamościa trzy „oczka". Liderem jarosławian jest Jakub Zelinka. Młody Słowak legitymuje się znakomitym bilansem gier indywidualnych: 19 zwycięstw i 5 porażek, co daje ponad 79% skuteczności. W spotkaniu z zielonogórzanami to Zelinka poprowadził drużynę do zwycięstwa.

- Jakub Zelinka okazał się transferowym hitem. To bardzo skromny i niezwykle pracowity zawodnik, który świetnie odnalazł się w drużynie. Wiem, że on również jest zadowolony z transferu. Wiem, że pytają o niego kluby LOTTO Superligi, a to znaczy, że jego gra i zwycięstwa zostają zauważone w środowisku - mówi menedżer jarosławskiego Kolpinga, Kamil Dziukiewicz.

Kolping pokonał zielonogórzan 6:4. Oprócz Zelinki, w spotkaniu z ZKS-em punktowali: Piotr Cyrnek (1,5 pkt.), Mateusz Czernik (1,5 pkt.) oraz Krzysztof Marcinowski (0,5 pkt.). W tabeli PKS Kolping zajmuje 3. pozycję (17 pkt.)

W rozgrywkach ligowych świetnie sobie radzi także jarosławska młodzież, która występuje w 3. lidze. Podopieczni trenera Konrada Zielińskiego plasują się na 3. pozycji. W 9. kolejce Kolping pokonał LZS Kąkolówka 10:4. Komplet zwycięstw odniósł Dawid Jadam (3,5 pkt.), 3 „oczka" dodał Szymon Brud, Anna Brzyska wywalczyła 2,5, a Antoni Rejterowski jeden punkt. W tabeli PKS Kolping III Jarosław jest na 3. miejscu (12 pkt.)

 

Camp w Jarosławiu! Brzyska z kolejnym powołaniem

Po raz pierwszy w historii młodzieżowa kadra reprezentacji Polski będzie trenować w Jarosławiu! To cieszy, tym bardziej, że w gronie powołanych jest wychowanka PKS Kolping, Anna Brzyska.

Biało-czerwoni trenować będą w Jarosławiu przed turniejem międzynarodowym w czeskim Hodoninie. Zajęcia prowadzić będą bardzo dobrze znani w Jarosławiu: Bartosz Such oraz Mateusz Czernik.

- To kolejny dowód na to, że ośrodek w Jarosławiu jest ceniony w Polskim Związku Tenisa Stołowego. Mamy świetną grupę treningową, utytułowaną młodzież i dobrą infrastrukturę. Osobiście jestem dumny, że wśród kadrowiczów znalazła się Anna Brzyska, a Mateusz Czernik będzie współprowadzącym zajęcia - cieszy się menedżer Kolpinga, Kamil Dziukiewicz.

Zgrupowanie rozpocznie się 5 lutego i potrwa 6 dni. Oprócz Brzyskiej, w Jarosławiu pojawią się: Miłosz Redzimski, Dawid Kosmal, Mateusz Zalewski oraz Ilona Sztwiertnia i Zuzanna Wielgos. Do grupy treningowej dołączą też zawodnicy Kolpinga: Dawid Jadam i Szymon Brud, a sparingpartnerem będzie Jakub Zelinka.

 

Kancelaria Burmistrza Miasta
(21.01.2019 | aktualizacja 21.01.2019 13:28)
Archiwum
Kwiecień 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30