Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2019 » Styczeń
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Dzień Babci i Dzień Dziadka w "Radosnym Zakątku"

Druga połowa stycznia w naszym kalendarzu to czas niezwykły dla dziadków, którzy obchodzą wówczas swoje święto. 21 i 22 stycznia wnuki składają życzenia dziadkom, okazując im niezwykłą wdzięczność i miłość, a w wielu placówkach edukacyjnych - szkołach, przedszkolach, żłobkach, świetlicach, organizowane są spotkania, pokazy artystyczne dzieci i dominuje niezwykła radość z obcowania wnuków z dziadkami. Często towarzyszy temu wręczanie laurek oraz drobnych upominków własnoręcznie przygotowanych przez wnuków.

Takiego radosnego, wzruszającego i pełnego wrażeń dnia nie zabrakło również w Miejskim Żłobku "Radosny Zakątek". Placówka, która swoją działalność rozpoczęła dokładnie rok temu (24.01.2018) po raz pierwszy gościła z tej okazji w swoich progach dziadków. Tym bardziej był to czas niezwykły, bo po raz pierwszy dzieci wspólnie angażowały się w przygotowanie tego dnia.

Najmłodsze z grupy "Pszczółki" przygotowały wspaniały, pełen beztroski i radości program artystyczny dla swoich dziadków pod czujnym okiem opiekunów. Były piosenki, był walczyk i były laurki z serduszkami. Nie zabrakło również opowieści o dziadkach, którzy niewątpliwie dla każdego malucha są najlepszymi dziadkami na świecie. Maluszki zaznaczały, że "u babci jest zawsze przyjemnie i miło, a z dziadkiem można się pobawić i pomajsterkować". Dziadkowie to również niekwestionowane autorytety rodzinne, ostoja spokoju i bezpieczeństwa oraz źródło fantastycznych pomysłów, zabaw, a także nietuzinkowych rozwiązań problemów i trosk tych najmłodszych.

Szacunek dla dziadków za ich cierpliwość, wyrozumiałość, dobroć, miłość, a także ogromne doświadczenie życiowe był widoczny na każdym kroku podczas wspólnego spędziania Dnia Babci i Dnia Dziadka. 

Wzruszenie zaś, uśmiech i niezwykłe zadowolenie na twarzach wszystkich gości były podziękowaniem za wiele życzeń i miłych słów, które kierowane były w tym wyjątkowym dniu do dziadków. Słysząc "Bądźcie zdrowi babciu i dziadku - bo bardzo Was kochamy, bądźcie zawsze razem z nami" dziadkowie nie powstrzymywali swojego wzruszenia, szczęścia i radości.

Barbara Brzezińska
Kancelaria Burmistrza Miasta
(22.01.2019 | aktualizacja 23.01.2019 07:20)
Fot. arch. Miejskiego Żłobka "Radosny Zakątek"
Archiwum
Listopad 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30