Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2008 » Marzec
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Finał IX Wojewódzkiego Konkursu "SACRUM W LITERATURZE I SZTUCE".

W sobotę, 8 marca 2008 r. pod Honorowym Patronatem Biskupa Pomocniczego Archidiecezji Przemyskiej Księdza Biskupa Adama Szala oraz Burmistrza Miasta Jarosławia, w Prywatnym Gimnazjum Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu odbył się Finał IX Wojewódzkiego Konkursu "SACRUM W LITERATURZE I SZTUCE" w kategorii recytatorskiej oraz plastycznej.

Wydarzenie zostało zainaugurowane w Kaplicy ss. Niepokalanek uroczystą Mszą Świętą koncelebrowaną przez Księdza Biskupa Adama Szala oraz Księdza Archiprezbitera Andrzeja Surowca.

Po Mszy Św. wszyscy udali się na salę widowiskową, gdzie odbył się przegląd konkursowy, w którym wzięło udział czternastu uczestników.

Komisja seniorów w składzie: Janusz Zakrzeński - Aktor Teatru Polskiego w Warszawie, Przemysław Tejkowski - Dyrektor Naczelny Teatru im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie, Krystyna Juźwińska   - Kierownik Działu Organizacji Działalności Artystycznej Centrum Kulturalnego w Przemyślu oraz Małgorzata Bucior - polonistka, Instruktor Teatralny w Liceum Ogólnokształcącym w Leżajsku, przyznała:

Grand Prix - Agnieszce Kobos z Gimnazjum w Zespole Szkół Publicznych w Nagoszynie,

I miejsce - Marii Skobyłko z Prywatnego Gimnazjum Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu,

II miejsce - Piotrowi Majowi z Gimnazjum w Zespole Szkół Publicznych w Nagoszynie.

Dwa równorzędne III miejsca: Monika Mróz z Gimnazjum nr 10 w Rzeszowie oraz Kacper Burda z Gimnazjum Miejskiego w Leżajsku.

Trzy wyróżnienia otrzymali:

Magdalena Dąbrowska z Prywatne Gimnazjum Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu, Agnieszka Grębosz z Gimnazjum nr 10 w Rzeszowie, Mateusz Wysocki z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Jarosławiu.

Natomiast komisja młodzieżowa w składzie: Paulina Laskowska - studentka filologii polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Katarzyna Krucan - uczennica Liceum Ogólnokształcącego Ojców Pijarów w Krakowie, Michał Krucan - uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Jarosławiu, Mateusz Odachowski - uczeń Liceum Ogólnokształcącego w Leżajsku - przyznała nagrodę specjalną, którą otrzymała Maria Skobyłko z Prywatnego Gimnazjum Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu.

Głównymi celami konkursu są: uwrażliwienie młodzieży na wartości duchowe, rozbudzanie zainteresowań literaturą religijną oraz rozwijanie kultury języka.

Rozdane zostały również nagrody w kategorii plastycznej. Na konkurs przysłano 121 prac
z 28 szkół województwa podkarpackiego.

Jury w składzie: Dariusz Jasiewicz - artysta plastyk, Grażyna Dobrowolska - instruktor plastyki oraz Agata Nowak - instruktor plastyki - za najlepsze prace przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

Główna nagroda - Grand Prix  dla Justyny Rybińskiej z Samorządowego Centrum Kultury
w Mielcu; opiekun Edward Kociański,

I miejsce ex aequo:

Rebeka Czaja  z Gimnazjum Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu; opiekunka  s. Justyna Romaniuk oraz Anna Domaradzka z Gimnazjum Nr 1 w Jarosławiu; opiekunka Elżbieta Śliwińska,

II miejsce ex aequo:

Katarzyna Mazerant z Gimnazjum Nr 1 w Jarosławiu; opiekunka Elżbieta Śliwińska oraz Kajetan Kociański z Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu; opiekun Edward Kociański.

Wyróżnienia otrzymali:

Adrianna Konieczny - Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu; opiekun Edward Kociański,

Anna Marcinkiewicz - Gimnazjum Nr 1 w Jarosławiu; opiekunka Elżbieta Śliwińska,

Katarzyna Maskowska - Gimnazjum Nr 1 w Jarosławiu; opiekunka Elżbieta Śliwińska,

Magdalena Kowalczuk - Gimnazjum Nr 1 w Jarosławiu; opiekunka Elżbieta Śliwińska,

Bernadeta Mazur - Gimnazjum Nr 1 w Jarosławiu; opiekunka Elżbieta Śliwińska,

Lucyna Wojnarowska - Gimnazjum Nr 1 w Kolbuszowej; opiekunka Ewa Kłeczek,

Ewa Kędziera - Gimnazjum Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu; opiekunka s. Justyna Romaniuk,

Karolina Stelmach - Gimnazjum w Nagoszynie; opiekunka Małgorzata Mendel,

Iwona Szałaj - Publicznie Gimnazjum w Oleszycach; opiekunka Renata Kisała,

Justyna Woszczak - Publicznie Gimnazjum w Oleszycach; opiekunka Renata Kisała,

Paulina Szacka - Publiczne Gimnazjum w Birczy; opiekunka Alicja Wilczek.

W przerwie pomiędzy werdyktami komisji konkursowych, młodzież oglądała w korytarzu gimnazjum wystawę prac plastycznych nagrodzonych i wyróżnionych uczestników.

Nagrody wręczali: Przemysław Tejkowski - Dyrektor Naczelny Teatru im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie, Adam Halwa - Dyrektor Centrum Kulturalnego w Przemyślu, Maria Pels - Starszy Wizytator w Kuratorium Oświaty w Rzeszowie oraz Joanna Mordarska - Naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji Miasta w Urzędzie Miasta Jarosławia.

Fundatorami nagród byli: Burmistrz Miasta Jarosławia, Prywatne Gimnazjum Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu oraz Centrum Kulturalne w Przemyślu.

Anita Banaś
Wydział Kultury, Turystyki i Promocji Miasta
(10.03.2008 | aktualizacja 10.03.2008 14:09)
Uroczysta Msza Święta koncelebrowana przez Księdza Biskupa Adama Szala, Księdza Archiprezbitera Andrzeja Surowca, oraz  Księdza Bogusława Woźniaka.
Uroczysta Msza Święta koncelebrowana przez Księdza Biskupa Adama Szala, Księdza Archiprezbitera Andrzeja Surowca, oraz Księdza Bogusława Woźniaka.
Komisja: Przemysław Tejkowski - Dyrektor Teatru im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie, Krystyna Juźwińska   -  Centrum Kulturalne w Przemyślu, Janusz Zakrzeński - aktor Teatru Polskiego w Warszawie oraz Małgorzata Bucior - polonistka, instruktor teatralny w Liceum Ogólnokształcącym w Leżajsku.
Komisja: Przemysław Tejkowski - Dyrektor Teatru im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie, Krystyna Juźwińska - Centrum Kulturalne w Przemyślu, Janusz Zakrzeński - aktor Teatru Polskiego w Warszawie oraz Małgorzata Bucior - polonistka, instruktor teatralny w Liceum Ogólnokształcącym w Leżajsku.
Janusz Zakrzeński - przyjaciel Jarosławia zauroczony poziomem konkursu
Janusz Zakrzeński - przyjaciel Jarosławia zauroczony poziomem konkursu
Maria Skobyłko z Prywatnego Gimnazjum Sióstr Niepokalanek  w Jarosławiu laureatka IX Wojewódzkiego Konkursu „Sacrum w literaturze i sztuce”, oraz nagrody specjalnej przyznanej przez   komisję młodzieżową.
Maria Skobyłko z Prywatnego Gimnazjum Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu laureatka IX Wojewódzkiego Konkursu „Sacrum w literaturze i sztuce”, oraz nagrody specjalnej przyznanej przez komisję młodzieżową.
Laureatka Grand Prix Justyna Rybińska (kat. plastyka) – Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu.
Laureatka Grand Prix Justyna Rybińska (kat. plastyka) – Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu.
Mateusz Wysocki z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Jarosławiu – wyróżnienie
Mateusz Wysocki z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Jarosławiu – wyróżnienie
Wystawa prac plastycznych. | Fot.  Paweł Wolontkowski
Wystawa prac plastycznych.
Fot. Paweł Wolontkowski
Joanna Mordarska Naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji Miasta w Urzędzie Miasta Jarosławia podczas wręczania nagród ufundowanych przez Burmistrza Miasta Jarosławia. | Fot.  Anita Banaś
Joanna Mordarska Naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji Miasta w Urzędzie Miasta Jarosławia podczas wręczania nagród ufundowanych przez Burmistrza Miasta Jarosławia.
Fot. Anita Banaś
Maria Pels - Starszy Wizytator w Kuratorium Oświaty w Rzeszowie wrecza nagrodę Grand Prix Agnieszce Kobos z Gimnazjum w Zespole Szkół Publicznych w Nagoszynie.
Maria Pels - Starszy Wizytator w Kuratorium Oświaty w Rzeszowie wrecza nagrodę Grand Prix Agnieszce Kobos z Gimnazjum w Zespole Szkół Publicznych w Nagoszynie.
Maria Skobyłko z Prywatnego Gimnazjum Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu podczas recytacji wiersza.
Maria Skobyłko z Prywatnego Gimnazjum Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu podczas recytacji wiersza.
Joanna Mordarska Naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji Miasta w towarzystwie Dariusza Jasiewicza - Przewodniczącego Jury konkursu w kategorii plastycznej podziwiają nagrodzone prace młodych artystów.
Joanna Mordarska Naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji Miasta w towarzystwie Dariusza Jasiewicza - Przewodniczącego Jury konkursu w kategorii plastycznej podziwiają nagrodzone prace młodych artystów.
Janusz Zakrzeński - Aktor Teatru Polskiego w Warszawie obchodzi w Dniu Kobiet swoje urodziny. Uczestnicy konkursu odśpiewali Mistrzowi tradycyjne "100 lat!".
Janusz Zakrzeński - Aktor Teatru Polskiego w Warszawie obchodzi w Dniu Kobiet swoje urodziny. Uczestnicy konkursu odśpiewali Mistrzowi tradycyjne "100 lat!".
Gospodyni konkursu - Czcigodna Siostra Macieja na zakończenie  wydarzenia podziękowała wszystkim uczestnikom za udział w konkursie oraz fundatorom nagród.
Gospodyni konkursu - Czcigodna Siostra Macieja na zakończenie wydarzenia podziękowała wszystkim uczestnikom za udział w konkursie oraz fundatorom nagród.
Archiwum
Styczeń 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31