Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2019 » Marzec
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Dzielnica nr 4 po wiosennym spotkaniu

W tym tygodniu burmistrz Waldemar Paluch kontynuuje wiosenny cykl spotkań i rozmów z jarosławianami o sprawach ważnych dla miasta. Wczoraj plany działań w 2019 roku poznali zainteresowani mieszkańcy dzielnicy nr 4. W każdym spotkaniu uczestniczą również dyrektorzy wydziałów urzędu, komendant Straży Miejskiej, prezesi miejskich spółek, którzy służą pomocą i wyjaśnieniami w interesujących mieszkańców tematach. Zapraszamy na pozostałe spotkania – dzisiaj do Miejskiej Biblioteki Publicznej (dzielnica nr 5), jutro do Szkoły Podstawowej nr 11 (dzielnica nr 6), a w czwartek do szkoły Podstawowej nr 7 (dzielnica nr 7).

Trwają spotkania w dzielnicach miasta. Wczoraj burmistrz Waldemar Paluch przedstawił plany działań w 2019 r. mieszkańcom dzielnicy nr 4, odpowiadał na pytania, przyjmował uwagi, ale też podziękowania.
W każdym spotkaniu uczestniczą dyrektorzy wydziałów urzędu, komendant Straży Miejskiej, prezesi miejskich spółek, którzy służą pomocą i wyjaśnieniami w interesujących mieszkańców tematach. Podczas spotkań mieszkańcy są proszeni o wypełnienie anonimowych ankiet. Zbierane m.in. w ten sposób informacje o jakości pracy urzędu, oczekiwaniach działań oraz potrzebnych inwestycjach, są pomocne przy wyznaczeniu priorytetów na kolejne lata. Jest też możliwość zapisania się na indywidualne spotkania z burmistrzem.

- Spotkanie w dzielnicy czwartej za nami. Wprawdzie w najbardziej kameralnym gronie w tej edycji, ale nie mniej intensywnie rozmawialiśmy o sprawach naszego miasta i dzielnicy. Przekształcenia użytkowania wieczystego gruntów w prawo własności, remonty dróg, sąsiedztwo dużych zakładów, które bywa dokuczliwe, zakres prac przewidzianych do wykonania w ramach modernizacji płyty rynku, tereny inwestycyjne, lokalizacja mostu na Sanie - to wszystko znalazło się w kręgu Państwa zainteresowań - podsumowuje W. Paluch wczorajszy wieczór w dzielnicy nr 4.

Zapraszamy na pozostałe spotkania - dzisiaj do Miejskiej Biblioteki Publicznej (dzielnica nr 5), jutro do Szkoły Podstawowej nr 11 (dzielnica nr 6), a w czwartek do Szkoły Podstawowej nr 7 (dzielnica nr 7). W przyszłym tygodniu odbędzie się dodatkowe spotkanie w dzielnicy nr 7. Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 9. Początek wszystkich spotkań o godz. 18.00.

 

18 marca w Szkole Podstawowej nr 5 im. Baśki Puzon burmistrz przedstawił budżet na 2019 r. z uwzględnieniem zadań planowanych w Dzielnicy nr 4. Są to:

Drogi publiczne

 • Przebudowa ul. Piastów + jednostronny chodnik od ul. Traugutta do ul. Chrobrego - I etap
 • Przebudowa ul. Popiela
 • Przebudowa chodników przy ul. Bolesława Chrobrego na odcinku od ul. Piastów do ul. Traugutta
 • Przebudowa ul. Łączności - II etap

Drogi wewnętrzne

 • Projekt przebudowy ul. Chmielnej wraz z odwodnieniem
 • Przebudowa ul. Bocznej Pawłosiowskiej

Gmina Miejska Jarosław w budżecie miasta na rok 2019 zarekomendowała w ramach
pomocy finansowej dla Powiatu Jarosławskiego przebudowę na terenie dzielnicy nr 4 ul. Traugutta.

 

Co zyska Dzielnica nr 4 w 2019 w ramach BO 2019?

Realizacja projektów:

 • II Międzynarodowy Turniej Robotyki Szkół Podstawowych (10 tys. zł)
 • Międzyszkolna Liga Robotyki (10 tys. zł)
 • Jarosławska Kuźnia Wolontariatu Bis (10 tys. zł)
 • Gala Walk Zawodowych MMA o Puchar Burmistrza Miasta Jarosławia (10 tys. zł)
 • Bieg Malucha w biegu z Europą 2019 (10 tys. zł)
 • Bieg masowy dla uczniów szkół podstawowych z okazji 30-lecia III RP (10 tys. zł)
 • e-Biblioteki w szkołach podstawowych (10 tys. zł)

 

Małgorzata Młynarska
Kancelaria Burmistrza Miasta
(19.03.2019 | aktualizacja 19.03.2019 13:35)
Fot. Joanna Ożyło
Archiwum
Kwiecień 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30