Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2008 » Marzec
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Dziennikarskie szlify

Jarosławski „Kopernik” to jedna z niewielu w Polsce szkół średnich o profilu dziennikarskim, której uczniowie pod czujnym okiem Danuty Matusz i ks. Tadeusza Piwińskiego systematycznie spotykają się ze znanym dziennikarzami i politykami.
Poseł Jacek Kurski
Poseł Jacek Kurski
Dyrektor LO Zbigniew Tabor, polonistka Danuta Matusz, poseł Jacek Kurski, burmistrz Andrzej Wyczawski
Dyrektor LO Zbigniew Tabor, polonistka Danuta Matusz, poseł Jacek Kurski, burmistrz Andrzej Wyczawski
Młodzież licznie przybyła na nietypową lekcję
Młodzież licznie przybyła na nietypową lekcję
I aktywnie w niej uczestniczyła
I aktywnie w niej uczestniczyła
Fot. Zofia Krzanowska
 

Niedawno (5 marca br.) do Jarosławia przybył poseł Jacek Kurski, który jest również dziennikarzem. Omówił struktury mediów i proponowane zmiany medialne. Młodzi dziennikarze zadawali ciekawe i dość ostre pytania. Byli wśród nich zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy Prawa i Sprawiedliwości. Zakres poruszanych tematów był dość duży: od uwag dotyczących abonamentu radiowo-telewizyjnego, poprzez dyskusje nad Traktatem Lizbońskim do oceny kampanii wyborczej.

Jacek Kurski wyjaśniał, że większość dochodów telewizji publicznej, czyli  2 mld zł pochodzi z reklam, natomiast dochody z abonamentu wynoszą pół mld zł. Najprawdopodobniej telewizja dałaby sobie radę bez abonamentu, ale pod warunkiem wyrównania szans. Media prywatne mogą przerywać programy reklamami, a telewizja publiczna takiej możliwości nie ma. Zapewniam was, że ci sami, którzy walczą o zniesienie abonamentu nie pozwolą na to, by telewizja publiczna miała takie same praw do stosowania reklam, jak nadawcy komercyjni - zakończył.

Grą w karty nazwał jeden z uczniów tasowanie ludźmi przez kolejne ekipy rządzące. Czy takie tasowanie ma służyć państwu, czy je osłabiać? - zapytał.

Rozmowy dotyczyły też planowanego wprowadzenia ordynacji mieszanej w wyborach. Propozycja PiS-u jest kompromisem pomiędzy ordynacją jednomandatową, a ordynacją wielomandatową - tłumaczył poseł Kurski.

Spotkanie z uwagi na trwające próbne matury odbyło się w sali narad Urzędu Miasta. Burmistrz Andrzej Wyczawski podziękował za wizytę w naszym mieście i czas poświęcony młodzieży. Zaprosił do ponownego przyjazdu i takiego zaplanowania czasu, można było zwiedzić Jarosław.

Zofia Krzanowska
główny specjalista ds. współpracy z mediami
(13.03.2008 | aktualizacja 13.03.2008 13:56)
Archiwum
Marzec 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31