Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2008 » Marzec
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

"Bajeczki z taty teczki"

„Bajki te napisałem dla moich dzieci z myślą o wszystkich dzieciach” - tymi słowami autor Bajeczek… Krzysztof Kubaszek przywitał przybyłych gości tych dużych a przede wszystkim tych małych na promocję swojego tomiku wierszy pt” Bajeczki z taty teczki”, która odbyła się 13.03.2008r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jarosławiu.

Tomik wierszy  „Bajeczki z taty teczki" z serii „Poczytaj mi poroszę", wydany przy wsparciu finansowym Burmistrza Miasta, dedykowany został dzieciom, dzięki którym autor  na nowo odnalazł w sobie chłopca.

We wstępie do tomiku krytyk literacki dr Zenon Ozóg pisze:

Autor pozostaje w kręgu znanych tematów i motywów , obecnych  „od zawsze" w utworach kierowanych dla dziecięcego odbiorcy takich pisarzy jak choćby M Konopnicka, J Brzechwa, J. Tuwim, Cz. Janczarski. Umiejętnie wprowadza je jednakże w nowy układ zdarzeń , we współczesne , znane dzieciom sytuacje i realia.

Krzysztof Kubaszek kształcił się w warszawskiej Wyższej Szkole Komunikowania i Mediów Społecznych. Ma też za sobą studia polonistyczne i bibliotekoznawcze. Wydał dwa tomiki wierszy: „Przystanąć" (1996) i „Wejść w złoty promień" (2003). Jego twórczość była prezentowana w programie  „Telewizjer  Literacki" w TVP Rzeszów. Od kilku lat pracuje w Jarosławiu jako szkolny bibliotekarz i nauczyciel języka polskiego. Za swój skromny sukces uważa to, że uczniowie  nie pożyczają wyłącznie lektur. On sam traktuje książki z namaszczeniem. Są dla niego jak najlepszy nauczyciel, który nie karci, lecz cierpliwie wszystko tłumaczy.

Paweł Wolontkowski
Wydział Kultury, Turystyki i Promocji
(17.03.2008 | aktualizacja 17.03.2008 12:12)
Krzysztof Kubaszek - autor tomiku
Krzysztof Kubaszek - autor tomiku
Ewelina Stefanko – autorka ilustracji do Bajeczek…..
Ewelina Stefanko – autorka ilustracji do Bajeczek…..
Mali czytelnicy.
Mali czytelnicy.
Program artystyczny do tekstów autora przygotowały dzieci z zespołu teatralnego „Wiercipiętki” przy S.P. nr 6 pod kierunkiem Danuty Młynarskiej – Kroczek.
Program artystyczny do tekstów autora przygotowały dzieci z zespołu teatralnego „Wiercipiętki” przy S.P. nr 6 pod kierunkiem Danuty Młynarskiej – Kroczek.
Danuta Młynarska Kroczek.
Danuta Młynarska Kroczek.
Program muzyczny w wykonaniu uczniów Gimnazjum nr 3 w Jarosławiu  do tekstów Krzysztofa Kubaszki pod kierownictwem B. Augustynowicza.
Program muzyczny w wykonaniu uczniów Gimnazjum nr 3 w Jarosławiu do tekstów Krzysztofa Kubaszki pod kierownictwem B. Augustynowicza.
Wystawa ilustracji książki  - praca Eweliny Stefanko. | Fot.  Paweł Wolontkowski
Wystawa ilustracji książki - praca Eweliny Stefanko.
Fot. Paweł Wolontkowski
Archiwum
Grudzień 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31