Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2019 » Kwiecień
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

IX sesja Rady Miasta Jarosławia - 29 kwietnia

Obrady IX sesji Rady Miasta Jarosławia zaowocowały trzynastoma uchwałami. Zmianie uległa minimalna odległość usytuowania miejsc sprzedaży napojów alkoholowych do miejsc chronionych z dotychczasowych 50 m na 25 metrów. Wprowadzono szereg zmian w budżecie miasta i Wieloletniej Prognozie Finansowej. Miejski Zakład Komunikacji otrzymał 200 tys. zł wsparcia na zakup autobusu miejskiego, a Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki (dawny MOK) zyskał 95 tys. zł na wyposażenie siedziby.

Przy pierwszym projekcie uchwały, który dotyczył przeniesienia 1,4 mln zł, pierwotnie przeznaczonego na dotacje dla Powiatu Jarosławskiego na remonty dróg powiatowych położonych na terenie miasta Jarosławia, na powrót do paragrafu umożliwiającego remonty dróg gminnych za te pieniądze, wywiązała się długa dyskusja. W konsekwencji podjęto również projekt nr 2 wprowadzający tę zmianę do budżetu.

Podczas sesji zdecydowano m.in. o zmianie Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Jarosławia na 2019 rok, zaciągnięciu zobowiązania wykraczającego poza rok budżetowy 2019 w sprawie realizacji zadań inwestycyjnych pn.: dokumentacja projektowa na rozbudowę ul. Misztale wraz z połączeniem z ul. Dolnoleżajską, ul. Akacjowej, ul. Bocznej Pogodnej, zabezpieczenie osuwiska przy ul. Krakowskiej na wysokości Bazyliki OO. Dominikanów. 200 tys. zł radni przeznaczyli na zakup autobusu miejskiego przez Miejski Zakład Komunikacji Sp. z o.o.

Przyjęto uchwałę zmieniającą zasady usytuowania miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych na terenie Gminy Miejskiej Jarosław. Zmianie uległa minimalna odległość usytuowania miejsc sprzedaży napojów alkoholowych do miejsc chronionych z dotychczasowych 50 m na 25 metrów.

Został przyjęty wieloletni program osłonowy w zakresie dożywiania dzieci i młodzieży zamieszkałych na terenie Gminy Miejskiej Jarosław. 95 tys. zł radni przeznaczyli na wyposażenie Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki (wkład do większego projektu).

Zaktualizowano dostosowanie sieci szkół podstawowych i gimnazjalnych do wymogów nowych oświatowych przepisów prawnych.

Sesja była okazją do zapoznania się z raportem o stanie dróg gminnych na terenie miasta Jarosławia oraz zasobami pomocy społecznej, a także raportem z rozwiązywania problemów społecznych miasta Jarosławia za 2019 rok.

Iga Kmiecik
Kancelaria Burmistrza Miasta
(30.04.2019 | aktualizacja 06.05.2019 08:38)
Fot. Iga Kmiecik
Na sesji gościł Poseł Na Sejm RP Marek Rząsa, który złożył nowej Radzie Miasta Jarosławia gratulacje z powodu zdobycia mandatu społecznego, a na ręce Pań radnych i Pani Skarbnik złożył kwiaty.
Na sesji gościł Poseł Na Sejm RP Marek Rząsa, który złożył nowej Radzie Miasta Jarosławia gratulacje z powodu zdobycia mandatu społecznego, a na ręce Pań radnych i Pani Skarbnik złożył kwiaty.
Archiwum
Lipiec 2024
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31