Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2019 » Maj
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Deszczowy „Poranek Zdrowia”

Mimo deszczu nie brakowało chętnych do skorzystania z sobotniego „Poranka Zdrowia” zorganizowanego przez Jarosławskie Stowarzyszenie Oświaty i Promocji Zdrowia, przy wsparciu Burmistrza Miasta Jarosławia, w ramach zadania „Klucz do zdrowia – działania dla dzieci, młodzieży i dorosłych”. Część diagnostyczna oraz warsztatowa odbyła się w Klubie Kuźnia - siedzibie JSOiPZ.

„Poranek Zdrowia” był okazją do skorzystania z pomiarów: EKG, ciśnienia, tętna, analizy składu ciała, porad dietetycznych przeprowadzonych przez studentki z Koła Naukowego Promocji Zdrowia Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz przedstawiciela Natur House z Przeworska. Poradami  w sprawach profilaktyki chorób nowotworowych służyły niezawodne Jarosławskie Amazonki, które zachęcały do samobadania oraz systematycznego korzystania z badań mammograficznych i cytologii. Można było również otrzymać komiks z  europejskim kodeksem walki z rakiem  oraz  sprawdzić jak działają narko i alko-gogle. Zainteresowaniem cieszyły się też warsztaty zielarskie z możliwością poznania walorów leczniczych i smakowych podagryczniki, lebiodki, mięty, melisy, pietruszki, topinamburu czy sosny zwyczajnej. - Serdeczne podziękowania kierujemy  do Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, Poniatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz Centrum  Kultury i Promocji  za pomoc  i gotowość udzielenia wsparcia  w organizacji „Poranku Zdrowia" - mówi Teresa Krasnowska, prezes JSOiPZ. 

Ze względu na  deszczową pogodę, zumba została przeniesiona na 9 czerwca (niedziela). Podczas pikniku rowerowego „Jarosław na dwóch kółkach" o godz. 15.00 w parku miejskim będzie można poćwiczyć zumbę z profesjonalnym instruktorem fitness. Organizatorzy zapraszają!

Na podstawie materiałów organziatora.

Małgorzata Młynarska
Kancelaria Burmistrza Miasta
(27.05.2019 | aktualizacja 27.05.2019 15:32)
Fot. Marta Zadorożna - prezes Jarosławskich Amazonek.
Archiwum
Maj 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31