Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2019 » Sierpień
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Piknik służb mundurowych w Przemyślu z okazji 100-lecia powołania Policji Państwowej

Pokazy sprzętu służb mundurowych, symulator zderzeń drogowych, symulator lotów szybowcowych i szybowiec, miejska gra policyjna, grupa rekonstrukcyjna, pojazdy z różnych epok, gry, zabawy dla dzieci - to tylko niektóre atrakcje, jakie przygotowali przemyscy policjanci na charytatywny piknik służb mundurowych. Impreza odbędzie się 4 sierpnia 2019 roku na dolnej stacji stoku narciarskiego przy ul. Sanockiej w Przemyślu. Oprócz policjantów, na miejscu będą przedstawiciele wielu służb mundurowych. Organizatorem pikniku w ramach 100. rocznicy powołania policji państwowej jest Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA Region Przemyski.

4 sierpnia 2019 roku, na dolnej stacji stoku narciarskiego, odbędzie się charytatywny piknik służb mundurowych. Organizatorem imprezy jest Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA Region Przemyski. Całość odbędzie się w ramach obchodów 100- lecia powstania Policji Państwowej. Impreza została objęta honorowym patronatem Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej - Marka Kuchcińskiego oraz Prezydenta Miasta Przemyśla - Wojciecha Bakuna.

Z tej okazji przemyscy policjanci wraz IPA Region Przemyśl przygotowali liczne atrakcje, w tym pokazy specjalistycznego sprzętu i wyposażenia każdej ze służb. Dodatkowo na najmłodszych uczestników zabawy czekają liczne gry i quizy z nagrodami. Najbardziej „ciekawscy" będą mogli wziąć udział w miejskiej grze policyjnej, będą musieli wykazać się sprytem, szybkością i wiedzą o służbach, które znajdują się na terenie naszego powiatu. Wszyscy zainteresowani będą mogli zapoznać się również z przebiegiem procesu rekrutacji do policji i warunkami, jakie muszą spełnić przyszli adepci.

Ponadto grupa rekonstrukcyjna przedstawi przegląd umundurowania obowiązującego w formacji od 1919 roku do dziś. Odbędzie się bieg zorganizowany przez Przemyski Klub Biegacza.

W trakcie pikniku charytatywna zbiórka  na rzecz dzieci ofiar przestępstw.

Oprócz policjantów, w pikniku wezmą udział przedstawiciele wielu służb mundurowych i instytucji, w tym straży pożarnej, 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich w Przemyślu, 1 Batalionu Czołgów w Żurawicy, Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, Straży Ochrony Kolei w Przemyślu,  Krajowej Administracji Skarbowej w Przemyślu, Straży Miejskiej w Przemyślu, Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu, Caritas Archidiecezji Przemyskiej, Aeroklubu Ziemi Jarosławskiej, Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu, Przemyskiego Centrum Kulturalnego ZAMEK, PGNiG.

Wszystkich zainteresowanych organizatorzy serdecznie zapraszają!

Impreza rozpocznie się o godz. 15:00, liczne atrakcje oglądać będzie można do godz. 20:00.

Barbara Brzezińska
Kancelaria Burmistrza Miasta
(01.08.2019 | aktualizacja 01.08.2019 12:43)
Archiwum
Maj 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31