Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2019 » Grudzień
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Nowa kadencja Młodzieżowej Rady Miasta

W 17-osobowym składzie rozpocznie prace Młodzieżowa Rada Miasta Jarosławia w kadencji 2020/2021. W piątek (20.12) członkowie otrzymali zaświadczenia oraz wybrali ze swojego grona przewodniczącego. Przez najbliższe 2 lata na czele MRM będzie stał Dominik Lotycz z I LO im. M. Kopernika, a koordynacją działań zajmie się Piotr Kozak - radny Rady Miasta Jarosławia.

Młodzieżowa Rada Miasta to organ samorządu o charakterze konsultacyjnych, który sprawdził się również w Jarosławiu. Właśnie rozpoczęła się kolejna, 2-letnia kadencja jej pracy. Siedemnastu młodych ludzi zdecydowało się aktywnie włączyć w sprawy miasta, rozmawiać o swoich pomysłach i proponować rozwiązania Burmistrzowi Miasta Jarosławia czy Radzie Miasta.

W piątek (20.12) członkowie po raz pierwszy spotkali się w sali narad Ratusza, by w obecności burmistrza miasta Waldemara Palucha, koordynatora MRM Piotra Kozaka oraz swoich najbliższych oficjalnie rozpocząć prace. Na pierwszym posiedzeniu otrzymali zaświadczenia potwierdzające o wyborze oraz w drodze głosowania wskazali przewodniczącego, którym został Dominik Lotycz - uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Jarosławiu. Wiceprzewodniczący oraz sekretarz zostaną wybrani na kolejnym posiedzeniu, planowanym w styczniu 2020 roku.

- Młodzieżowa Rada Miasta daje Wam narzędzie do kreowania rzeczywistości. Już teraz chciałbym Was zaprosić do stworzenia programu dla ludzi młodych, który będzie kompleksowym działaniem. Życzę zapału i entuzjazmu do pracy - mówił na wstępie Piotr Kozak, radny Rady Miasta i koordynator Młodzieżowej Rady Miasta.

Przed wręczeniem zaświadczeń, burmistrz miasta Waldemar Paluch powiedział: - Gratuluję Wam wyboru do Młodzieżowej Rady Miasta. Znajdujecie się w miejscu gdzie zapadają najważniejsze decyzje dla rozwoju miasta. MRM jest bardzo ważnym organem doradczym i cieszę się, że pierwszym poważnym działaniem będzie opracowanie kompleksowej strategii rozwoju miasta z myślą o potrzebach młodych mieszkańców. Liczę na dobrą współpracę oraz na owocne obrady. Angażując się w taką formułę potwierdzacie, że chcecie zmieniać i rozwijać nasze miasto. Rodzicom gratuluję wspaniałej młodzieży!

Skład MRM kadencji 2020/2021: Jakub Nietrzeba, Nikola Kądziołka, Patryk Gabor, Ines Gołojuch, Radosław Socha, Filip Bereska, Gabriela Kłak, Patryk Hanas, Bartosz Różak, Dominik Lotycz (przewodniczący), Jagoda Chwojko, Klaudia Rygiel, Piotr Ślusarczyk, Jakub Hołota, Zuzanna Kwasowska, Emilia Karaś, Jakub Kołcz.

O Młodzieżowej Radzie Miasta w audycji Świat Młodych Polskiego Radia Rzeszów.

Małgorzata Młynarska
Kancelaria Burmistrza Miasta
(23.12.2019 | aktualizacja 09.01.2020 09:05)
Fot. M. Młynarska
Archiwum
Lipiec 2024
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31