Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2019 » Grudzień
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Miejska Wigilia 2019

Miejska Wigilia za nami. Mieszkańcy Jarosławia spotkali się w ubiegłą sobotę (21.12) w samo południe na rynku, by podzielić się opłatkiem, złożyć sobie życzenia oraz zaśpiewać kolędy. Nie zabrakło także świątecznych potraw oraz domowych ciast. Od kilku już lat przedświątecznemu spotkaniu towarzyszył także Jarmark Bożonarodzeniowy i liczne występy kolędowe na scenie. Organizatorem wydarzenia był Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch oraz Stowarzyszenie Przedsiębiorców Ziemi Jarosławskiej „Rozwój i Postęp”.

Spotkaliśmy się dziś na Rynku by usiąść do jednego wspólnego, wigilijnego stołu. By podzielić się opłatkiem i wspólnie kolędować. (...) Dla naszego miasta był to kolejny rok inwestycji i rozwoju... - mówił burmistrz Waldemar Paluch podczas świątecznych życzeń.

Świąteczne życzenia złożył także prezes Stowarzyszenia Przedsiębiorców Ziemi Jarosławskiej „Rozwój i Postęp" Jerzy Kudła, a modlitwę poprowadził ks. Andrzej Surowiec - Archiprezbiter Jarosławski. W sobotnim spotkaniu wzięli udział również zastępcy burmistrza - Wiesław Pirożek oraz dr Dariusz Tracz, a także skarbnik miasta Anna Gołąb. Tego dnia obecny był również Mieczysław Kasprzak - poseł na Sejm RP, radni Rady Miasta Jarosławia, przedstawiciele służb mundurowych, stowarzyszeń, prezesi spółek miejskich oraz dyrektorzy instytucji kulturalnych.  

Podczas świętowania Zespół Wokalny Apasjonaci ze Stowarzyszenia Em-Art, Zespół Piosenki Biesiadnej „Akademicy" oraz Radni Rady Miasta swoim śpiewem i muzykowaniem umilali czas mieszkańcom.

Wspólna miejska Wigilia staje się powoli jarosławską tradycją. Już od 6 lat na rynku pojawiają się stoły nakryte białym obrusem, przy których każdy może spróbować tradycyjnych bożonarodzeniowych specjałów. W tym roku stragany uginały się od pierogów, barszczu, gołąbków i bigosu, ale nie zabrakło też słodkości. Mieszkańcy chętnie częstowali się przysmakami, ale także brali czynny udział w akcji „Ciepła szafa", której ideą było obdarowanie osób potrzebujących ciepłą, zimową odzieżą.

Więcej zdjęć FACEBOOK

Renata Pęcak
Kancelaria Burmistrza Miasta
(23.12.2019 | aktualizacja 23.12.2019 13:38)
Fot. Renata Pęcak
Archiwum
Lipiec 2024
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31