Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2020 » Czerwiec
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

„WODA - zasób życia, endogenny potencjał czy zagrożenie?” - kolejne seminarium on-line

2 lipca odbędzie się seminarium on-line zorganizowane przez Związek Miast Polskich w ramach Forum Rozwoju Lokalnego z cyklu „Uruchomienie endogennych potencjałów warunkiem rozwoju małych i średnich miast w Polsce”.
Związek Miast Polskich organizuje w ramach Forum Rozwoju Lokalnego (FRL) kolejne VI seminarium on-line z cyklu „Uruchomienie endogennych potencjałów warunkiem rozwoju małych i średnich miast w Polsce" pod tytułem „WODA - zasób życia, endogenny potencjał czy zagrożenie?".
W Polsce zasoby wody są szczuplejsze niż średnia w Europie przypadająca na jednego mieszkańca, dlatego bardzo istotnym elementem zarządzania wodami jest ich ochrona poprzez skuteczne ograniczanie zanieczyszczeń oraz przywracanie jakości wód. Podczas seminarium eksperci będą dyskutowali na temat lokalnej gospodarki wodnej, wodzie w przestrzeni miasta.
Seminaria organizowane przez Związek Miast Polskich realizowane są w ramach Programu „Rozwój lokalny" wdrażanego przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej w ramach III edycji Funduszy Norweskich i Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Celem organizacji seminariów jest omówienie i przedyskutowanie, wspólnie z przedstawicielami miast, tematyki wewnętrzynych potencjałów rozwoju.

JarosLove - z miłości do ludzi" to koncepcja projektu, skierowanego do II etapu naboru w Programie „Rozwój Lokalny". Powołany przez burmistrza Miasta Jarosławia Waldemara Palucha Zespół przygotowuje przy wsparciu ekspertów Związku Miast Polskich propozycje celów i kierunków działań, które mogą przyczynić się do dalszego rozwoju Jarosławia. W trakcie badań, analiz i prac Zespołu określone zostały wstępnie kluczowe wyzwania. Identyfikowane są szanse i zagrożenia dla rozwoju miasta w kilku obszarach, w tym społecznym, gospodarczym, środowiskowym i wdrażania standardów dostępności (obowiązkowe obszary), a także przestrzennym, finansowania rozwoju i inteligentnego zarządzania miastem. Miasto Jarosław znalazło się wśród 54 projektów wybranych do drugiego etapu naboru w ramach programu Rozwój Lokalny, który finansowany jest ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021. Celem programu jest wsparcie małych i średnich miast w wypracowaniu i wdrożeniu przez nie zrównoważonego i systemowego podejścia do rozwoju lokalnego i tym samym do ograniczenia negatywnych zjawisk rozwojowych i podniesienia standardu życia ich mieszkańców.


Agnieszka Wilczyńska-Gemra
Kancelaria Burmistrza Miasta
(30.06.2020 | aktualizacja 30.06.2020 07:57)
Archiwum
Styczeń 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31