Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2020 » Czerwiec
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Niedzielne spacerki szlakiem kupieckim

5 lipca rozpoczynamy tegoroczną edycję „Niedzielnych spacerków po Jarosławiu z przewodnikiem - Szlakiem Kupieckim”. W wakacyjne popołudnia sprzed kamienicy Attavantich będzie można wyruszyć pieszo miejskimi uliczkami, aktywnie spędzić czas oraz poznać interesujące miejsca i zabytki Jarosławia.

Od sześciu lat w naszym mieście, w wakacyjne miesiące organizowane są niedzielne spacerki z przewodnikiem. Pomysł okazał się bardzo trafną inicjatywą, dlatego każdego roku Centrum Kultury i Promocji przygotowuje nowe trasy, które pozwalają poznać Jarosław od niecodziennej strony. Podążaliśmy nie tylko szlakiem jarosławskiej architektury, były również spacerki szlakiem chasydzkim, dziedzictwa pokoszarowego, wielkich fundacji, znanych i nieznanych postaci Jarosławia czy poznawaliśmy place i ulice. Do tej pory taka forma odkrywania miejskich zakątków i związanych z nimi ludzi, czy tradycji cieszyła się dużym zainteresowaniem. Wśród zwiedzających były osoby, które przemierzyły wszystkie przygotowane trasy i w kolejnych edycjach z przyjemnością kontynuują wędrówki. Dołączają do nas też osoby spoza Jarosławia zauroczone miastem, jego historią i architekturą.

 

Z sieci na Jarosławski Rynek podczas „Niedzielnych spacerków po Jarosławiu z Przewodnikiem" - tak brzmi myśl przewodnia tegorocznej edycji wydarzenia. Spacerki biegną dobrze znanymi z #ckipwsieci szlakami. Na żywo zobaczyć będzie można obiekty od wieków wpisane w historię miasta, znajdujące się na „szlaku kupieckim".

Szlak łączy obiekty stanowiące cenną pamiątkę handlowej potęgi Jarosławia. Spacerując reprezentacyjną ul. Grodzką natrafiamy na relikty jednej z bram miejskich. To nią przybywała do miasta ludność od strony Krakowa. Na szlaku kupieckim znajdziemy także stosunkowo młodą wiatę targową, nie zabraknie ciekawej i bogatej historii ratusza oraz studni. Podczas wędrówki przewodnicy opowiedzą również o znaczeniu najstarszych i najcenniejszych jarosławskich kamienic: Attavantich, Orsettich, Gruszewiczów czy Rydzikowej.

Zbiórka przed kamienicą Attavantich (Rynek 5)
5 lipca - o godz. 15.00

2 sierpnia - o godz. 15.00

Bilety dostępne w Punkcie Informacji Turystyczno-Kulturalnej, Rynek 5, tel. 16 624 89 89
Koszt zwiedzania - 5 zł
Zapraszamy!

 

na podstawie informacji CKiP

Kancelaria Burmistrza Miasta
(26.06.2020 | aktualizacja 03.08.2020 11:34)
Archiwum
Sierpień 2022
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31