Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2008 » Maj
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

III Otwarte Zawody Combat Aikido Ju-Jitsu w Jarosławiu

W sobotę 17 maja w Hali Sportowo - Widowiskowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji im. Burmistrza Adlofa Dietziusa w Jarosławiu odbyły się III Otwarte Zawody Combat Aikido Ju-Jitsu.

Zawodnicy wystąpili  w konkurencjach light-contact Ju-Jitsu oraz Combat Aikido a tegoroczna edycja turnieju walki w Jarosławiu była pierwszą imprezą sportową, na której zawodnicy oprócz potyczek prowadzonych według zasad Polskiego Związku Ju-Jitsu, walczyli w formule Combat Aikido.

Do udziału w tej imprezie zgłosiło się blisko 90 zawodników z 9 klubów sztuk walki z Podkarpacia i Śląska.

Ośrodki reprezentujące AZCA to kluby z Przemyśla, Jarosławia, Rzeszowa, Pruchnika, Roźwienicy których opiekunami są: Wiesław Pikor, Anna i Krystian Kolasa, Sylwester Potoczny, Paweł Winczewski i Tadeusz Rybka.

Zawodnicy ju-jitsu biorący udział w zawodach przyjechali do Jarosławia z Żywca i Łodygowic pod opieką Prezesa Polskiej Federacji Sztuk Walki i Sportów Obronnych - Pawła Handzlika.

W zawodach wzięli także udział adepci Podkarpackiej Szkoły Praktycznej Samoobrony z Rzeszowa z swoim trenerem Rafałem Matułą.

Zawodnicy podzieleni byli na 26 kategorii wiekowych i wagowych. Startujących w zawodach  dzieci i młodzież, seniorów i seniorki, podzielono na 7 grup.

W końcowej klasyfikacji drużynowej I miejsce ( 10 złotych i 8 srebrnych medali ) zajął klub AZCA Honbu Dojo z Jarosławia, II miejsce przypadło klubowi z Żywca (10 medali złotych i 1 srebrny).

Dużym zaskoczeniem i jednocześnie sukcesem było zdobycie III miejsca przez klub Combat Aikido „Chikara Dojo" z Roźwienicy, który rozpoczął działalność przy Gminnym Gimnazjum w styczniu br.

Medale i statuetki oraz  puchary zwycięzcom w kategoriach indywidualnych i drużynowych wręczył z-ca burmistrza miasta Bogdan Wołoszyn.

Zasady opracowane w klubie jarosławskim, który jest centrum szkolenia dla klubów Combat Aikido (jap. Honbu Dojo) zostały zatwierdzone przez Polską Federację Sztuk Walki  i Sportów Obronnych w Żywcu. Wymieniona formuła rozgrywania zawodów będzie w przyszłym sezonie podstawową konkurencją na turniejach Ligi Combat Aikido.

Powyższe zawody były także okazją do wręczenia legitymacji instruktorskich dyscypliny sportu: ju-jitsu i powiększenia szeregów kadry stowarzyszenia AZCA. W tym dniu otrzymali oni również licencje z uprawnieniami sędziowskimi międzynarodowej federacji sztuk walki IBF

Głównym Organizatorem zawodów było Autonomiczne Zrzeszenie Combat Aikido z siedzibą w Jarosławiu, przy współpracy Wydziału Edukacji i Kultury Fizycznej Urzędu Miasta Jarosławia i MOSIR w Jarosławiu, natomiast sponsorami byli: Urząd Miasta Jarosławia oraz Sokołów S.A. - Oddział Zakłady Mięsne ,,Jarosław".

 

Rafał Żelazo
Marek Piotrowski
Wydział Edukacji i Kultury Fizycznej
(20.05.2008 | aktualizacja 19.11.2008 14:16)
Walka w młodszej grupie chłopców | Fot.  Dariusz Moskwian
Walka w młodszej grupie chłopców
Fot. Dariusz Moskwian
Zwycięska runda zawodnika z Jarosławia
Zwycięska runda zawodnika z Jarosławia
Walka seniorów według zasad Polskiego Związku Ju-Jitsu
Walka seniorów według zasad Polskiego Związku Ju-Jitsu
Potyczka w formule Combat Aikido
Potyczka w formule Combat Aikido
Starcie zawodników Combat Aikido i Ju-Jitsu
Starcie zawodników Combat Aikido i Ju-Jitsu
Archiwum
Maj 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31