Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2008 » Maj
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Kampania „Zachowaj Trzeźwy Umysł”

W lutym br. Burmistrz Miasta Jarosławia podjął decyzję o przystąpieniu po raz trzeci przez nasze miasto do ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Koordynatorami akcji zostali: Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Jarosławskie Stowarzyszenie Oświaty i Promocji Zdrowia. Podstawowe cele kampanii to: promowanie zachowań prospołecznych i prozdrowotnych, przeciwdziałanie negatywnym skutkom używania alkoholu, narkotyków i stosowania przemocy oraz promocja sportu jako alternatywy wobec patologii.
Fot. Anita Banaś

W ramach w/w kampanii uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych uczestniczyli w konkursach „W poszukiwaniu kwiatu paproci ", a dla szkół gimnazjalnych „Zdobywamy Mount Everest". Ponadto w miesiącu maju zostały rozegrane turnieje sportowe, np.: 8 maja na stadionie szkolnym  w kilkunastu dyscyplinach sportowych wzięło udział 12 szkół podstawowych (nr 5, 6, 8, 10, 11  z Jarosławia, a także z Dobkowic, Jankowic, Mołodycza , Pawłosiowa, Piwody, Tapina, Zamiechowa), 2 gimnazja (nr 1, 3  w Jarosławiu) oraz Miejskie Przedszkole Nr 1 w Jarosławiu. W tym samym dniu w Zespole Szkół im. Jana Pawła II odbył się Turniej Piłki Siatkowej, w którym udział brały reprezentacje: Gimnazjum nr 1, 2, 5, Gimnazjum Sióstr Niepokalanek oraz z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II. Na uwagę zasługuje również Halowy Turniej Piłki Nożnej Gimnazjalistów w kategorii chłopców zorganizowany przez Prywatne Gimnazjum Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu, w którym  uczestniczyło 7 gimnazjów (nr 1, nr 2, w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Książąt Czartoryskich, w Zespole Szkół im. Jana Pawła II, w Pełkiniach, w Wierzbnej, Prywatne Gimnazjum Sióstr Niepokalanek).

17 maja uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz przedszkolaki zarówno z naszego miasta, jak i spoza Jarosławia zebrali się o godz. 14-tej, by uczestniczyć w XV Spotkaniach Europejskich - Paradzie Schumana oraz uczcić III finał kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł". Zebranych uczestników powitali: Prezes  Jarosławskiego Stowarzyszenia Oświaty i Promocji Zdrowia Teresa Krasowska, Zastępca Burmistrza Bogdan Wołoszyn oraz Poseł na Sejm RP Tomasz Kulesza. Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jarosławiu reprezentowała sekretarz w/w komisji i jednocześnie pracownik Urzędu Miasta zajmujący stanowisko do spraw zwalczania patologii społecznych Małgorzata Bórzyńska.

Po odegraniu hymnu RP oraz „Ody do radości"- hymnu Zjednoczonej Europy zebrani uczestnicy prowadzeni przez Kapelę Podwórkową „Beka" z Przeworska udali się w pochodzie na plac przy ul. Piekarskiej. Po dotarciu na miejsce Zastępca Burmistrza Miasta Bogdan Wołoszyn wraz Posłem Tomaszem Kuleszą  wręczyli  puchary i statuetki oraz  dyplomy za aktywny  udział w turniejach sportowych, jak również za zaangażowanie w kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł". Po części oficjalnej rozpoczęły się występy artystyczne dzieci:  z  Miejskiego Przedszkola  nr 3 w Przeworsku, z Miejskiego Przedszkola     nr 9 w Jarosławiu, z Miejsko-Gminnego Przedszkola w Kańczudze, ze Szkoły Podstawowej nr 11, ze Szkoły Podstawowej w Pawłosiowie,  ze Szkoły Podstawowej  w Bystrowicach,  ze Szkoły Podstawowej nr 10, ze Szkoły Podstawowej w Tapinie, ze Szkoły Podstawowej w Piwodzie, z  Gimnazjum  nr 5 w Jarosławiu, ze Szkoły Podstawowej w Dobkowicach, ze Szkoły Podstawowej nr 6, z Zespołu Szkół  im. Książąt Czartoryskich.  

  Podczas  finału kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł  odbyła się też „Szansa na sukces", w której udział wzięli beneficjenci Fundacji „Pomocna Dłoń":  Przedszkole Miejskie  nr 10 w Jarosławiu (Grupa „Plastusie", Grupa „Tygryski"), Szkoła Podstawowa nr 7 (Mateusz Stęchły), Gimnazjum Publiczne nr 3 (Adalberto Korneńko), Zespół Szkół Plastycznych (Dominika  Kundera, Barbara Kasprzyk), Dom Dziecka w Jarosławiu (Daria Mendak, Anna Fogiel, Magdalena Żołądź), Ośrodek Kultury w Pruchniku (Paulina Szkoła i Paulina Fudali), Gimnazjum w Zapałowie (rodzeństwo - Marcelina Włoch i Emanuel Włoch).

W godzinach wieczornych dla zgromadzonej publiczności grał  Zespół „Kochankowie Gwiezdnych Przestrzeni".     
Uczestnicy finału „Zachowaj Trzeźwy Umysł" otrzymali wodę mineralną, jabłka i ciastka ufundowane przez Burmistrza Miasta Jarosławia.

Zbigniew Guzowski
Przewodniczący Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych
(30.05.2008 | aktualizacja 30.05.2008 10:13)
Archiwum
Czerwiec 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30