Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2008 » Czerwiec
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

„Królewska Perełka”

Uczennica Publicznego Gimnazjum Nr 1 im. św. Królowej Jadwigi Anna Marcinkiewicz została laureatką statuetki „QUEEN JADWIGA'S LITTLE PEARL 2008” przyznawanej przez The Queen Jadwiga Foundation z Australii.
Przed sarkofagiem św. królowej Jadwigi | Fot.  Archiwum PG 1
Przed sarkofagiem św. królowej Jadwigi
Fot. Archiwum PG 1
Czyżby przyszłe "perełki" | Fot.  Elżbieta Śliwińska
Czyżby przyszłe "perełki"
Fot. Elżbieta Śliwińska
Czas na modlitwę i podziękowanie | Fot.  Elżbieta Śliwińska
Czas na modlitwę i podziękowanie
Fot. Elżbieta Śliwińska

Ta prestiżowa nagroda - statuetka - przyznawana jest za wybitne uzdolnienia, osiągnięcia, wysokie wyniki w nauce, wzorową postawę oraz działalność na rzecz Kościoła Katolickiego. Otrzymują ją uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadpodstawowych, studenci oraz osoby dorosłe związane przez instytucje lub przez działalność indywidualną z postacią św. Królowej Jadwigi. W bieżącym roku, w kategorii gimnazjów zwyciężyła uczennica z Jarosławia.

Słowa zawarte w opiniach wystawionych przez nauczycieli typujących Anię, najlepiej charakteryzują osobę laureatki:

...Uczennica Anna Marcinkiewicz czynnie uczestniczy w życiu Kościoła. Od 2007 roku pełni funkcję skarbnika w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży Odział przy parafii Chrystusa Króla w Jarosławiu. Jest dziewczyną zdyscyplinowaną, zaangażowaną, można zawsze liczyć na jej otwarte gotowe do pracy i pomocne serce. Ania zaangażowana jest także w służbie liturgicznej - posługuje w diakonii muzycznej, chętnie uczestniczy w próbach i liturgii  Kościoła. Jako Animator - lider KSM-u, podjęła trud formacji młodszych kolegów i koleżanek, prowadząc systematycznie spotkania z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu Bierzmowania. Jest osobą wewnętrznie zdyscyplinowaną, ukończyła kurs Ratownika Drogowego, angażuje się społecznie, służąc jako Ratownik podczas pielgrzymek oraz turniejów sportowych. Uprawia piękny sport - judo, odnosząc sukcesy na zawodach międzynarodowych.

Ks. Stanisław Dyndał

Parafia Chrystusa Króla

 

Cicha, skupiona nad interpretacją plastyczną zauważonego piękna otaczającego ją świata, skromna, pracowita - taką uczennicę pamiętam od pierwszych dni nauki w naszym gimnazjum. Ania prezentowała zawsze swój styl malarski i oryginalne, wyróżniające się pomysły twórcze. ...od pierwszej klasy aktywnie uczestniczyła w różnego rodzaju przeglądach i konkursach plastycznych zdobywając wysokie lokaty i nagrody. Jej praca została zauważona i wyróżniona na Zjeździe Szkół im. św. Królowej Jadwigi w Zamościu w czerwcu 2006r. W obecnym roku szkolnym Ania również aktywnie uczestniczyła w życiu plastycznym zajmując wysokie lokaty na szczeblu miejskim, powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim, m.in.:

* Wyróżnienie w IX edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego SACRUM W LITERATURZE I SZTUCE,

* I miejsce w etapie miejskim i I miejscew etapie  powiatowym X edycji konkursu plastycznego organizowanego przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej „112 w trudnej sprawie - nie używaj przy zabawie,

* GRAND PRIX - w IX OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE POŚWIĘCONYM MARSZAŁKOWI PIŁSUDSKIEMU-kategoria plastyczna,

* I miejsce w konkursie plastycznym z Okazji Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych

* Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Tęcza".

Elżbieta Śliwińska

Nauczyciel plastyki

Anna    M a r c i n k i e w i c z   jest  uczennicą  klasy  3 d.  Wyróżnia się wzorowym zachowaniem  i  wysoką  kulturą  osobistą .  Godnie reprezentuje naszą  szkołę w  poczcie sztandarowym . Osiąga wysokie wyniki w nauce - średnia 5,0.Od klasy pierwszej do chwili obecnej pełni różne funkcje w samorządzie klasowym. Jest pomysłodawczynią i współorganizatorką wielu imprez klasowych, angażuje koleżanki i   kolegów do  wspólnej  pracy  i zabawy. Gra na gitarze, śpiewa, recytuje  wiersze, ciekawie opowiada i pięknie maluje. ...Uczestniczła w spotkaniach Salonu Literackiego, gdzie  czytała  wiersze  różnych  poetów, a  również  i  swoje.  Wiersze Ani zostały opublikowane w tomiku Nr 2 - XII Salonu Literackiego pt. „Moja śliczna". Pisze również reportaże do szkolnej gazetki „Gimzetka". 

                                                                                                 Alina  Walter

Wychowawca  klasy

                                                                                                   

Uroczystość wręczenia statuetek miała miejsce w dniu 8 czerwca br. w Katedrze Wawelskiej podczas Mszy św. pod przewodnictwem ks. Biskupa Tadeusza Pieronka. W uroczystości uczestniczyli m.in. Zarząd Rodziny Szkół Św. Jadwigi Królowej, Przewodniczący Sodalicji im. św. Królowej Jadwigi Jan Pociej, prof. dr hab. Maria Bruzda i prof. dr hab. Jan Bruzda, Siostry Jadwiżanki, Siostry Nazaretanki, delegacje ze szkół im. św. Królowej Jadwigi, rodziny laureatów oraz delegacja mieszkańców Nowego Targu, w związku z peregrynacją relikwii Św. Jadwigi Królowej do swojej parafii.

Radość Ani z otrzymania statuetki podzielali obecni na uroczystości rodzice Barbara i Robert Marcinkiewiczowie, którym Ania zawdzięcza tak wspaniałe wychowanie oraz czwórka młodszego rodzeństwa, dumnego z osiągnięć siostry.

Postawa takiej młodej osoby, pełna wiary i zaangażowania w podejmowane działania jest godna naśladowania przez kolejne pokolenia uczniów, natomiast Ani, kończącej za kilka dni nasze gimnazjum życzymy powodzenia na dalszej drodze edukacyjnej i powtórzenia sukcesu w dorosłym życiu.

Elżbieta Śliwińska
Zastępca Dyrektora Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Jarosławiu
(17.06.2008 | aktualizacja 18.06.2008 10:14)
Archiwum
Sierpień 2022
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31