Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2004 » Styczeń
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Promocja Jarosławia na targach turystycznych w Brnie

Turyści z Czech i z zagranicy podziwiali zabytki pięknego Jarosławia podczas Regiontour 2004 w Brnie.
Delegacja miasta Jarosławia z Zastępcą Burmistrza Tadeuszem Pijanowskim na czele uczestniczyła 8 stycznia 2004 r. w Międzynarodowych Targach Turystycznych Regiontour Go 2004, które odbywały się w Brnie. "Już po raz drugi władze partnerskiego miasta Vyškov w Czechach zaprosiły do prezentacji walorów turystycznych Jarosławia na wspólnej ekspozycji Południowa Morawia, której realizatorem był Urząd Okręgowy Południowomorawskiego Regionu" - wyjaśnił Naczelnik Wydziału Kultury, Targi otworzył minister rozwoju regionalnego Pavel Nemec wraz z ministrem ochrony środowiska naturalnego Liborem Ambrozkem i wojewodą południowomorawskim Stanislavem Jurankem.Sportu i Turystyki Andrzej Wyczawski. Odbyła się również promocja Michaloviec na Słowacji i Döbeln w Niemczech - miast, z którymi współpracuje 23-tysięczny Vyškov. Ogółem na targi przybyło 1.017 wystawców z Czech i z zagranicy. Organizatorzy twierdzą, że liczba wystawców w porównaniu z rokiem ubiegłym wzrosła o ponad 40%. Można było spotkać zarówno biura turystyczne jak i stowarzyszenia zajmujące się organizowaniem wypoczynku. Jednym z wystawców był również Urząd Marszałkowski, który promował województwo podkarpackie. "Nasz region jest piękny. Cieszymy się, że minister przybył na targi. Mamy nadzieję, że zobaczy potencjał jaki w sobie kryje Ziemia Morawska" - powiedział wojewoda. Stoisko jarosławskie wzbudzało zainteresowanie poprzez foldery, gadżety i atrakcyjne kalendarze z widokami miasta malowanymi przez uczniów Zespołu Szkół Plastycznych w Jarosławiu oraz piernikowe serduszka z napisem "Jarosław zaprasza". "Nasi przyjaciele z Czech i Słowacji zapewniali osoby odwiedzające nasze stoisko, że warto przyjechać do Jarosławia, gdyż jest miastem zabytkowym, słynącym z życzliwości i gościnności" - wspominał Zastępca Burmistrza Tadeusz Pijanowski. Podczas wizyty w Czechach ustalono terminy spotkań na 2004 r. w ramach współpracy partnerskiej. Delegacja z Jarosławia spotkała się z pochodzącym z Katowic ks. Bogusławem Jonczykiem, który od września 2003 r. pracuje w parafii w Vyškovie. 9 stycznia odbyła się konferencja prasowa z dziennikarzami lokalnej prasy i telewizji kablowej.
Zofia Krzanowska
Rzecznik Prasowy Burmistrza Miasta
(12.01.2004 | aktualizacja 29.11.2007 12:00)
Targi otworzył minister rozwoju regionalnego Pavel Nemec wraz z ministrem ochrony środowiska naturalnego Liborem Ambrozkem i wojewodą południowomorawskim Stanislavem Jurankem.
Targi otworzył minister rozwoju regionalnego Pavel Nemec wraz z ministrem ochrony środowiska naturalnego Liborem Ambrozkem i wojewodą południowomorawskim Stanislavem Jurankem.
Delegacja miasta Jarosławia z Zastępcą Burmistrza Tadeuszem Pijanowskim na czele na stoisku Miasta Vyskov, ktore udostepnilo Jarosławiowi swoją ekspozycję.
Delegacja miasta Jarosławia z Zastępcą Burmistrza Tadeuszem Pijanowskim na czele na stoisku Miasta Vyskov, ktore udostepnilo Jarosławiowi swoją ekspozycję.
Archiwum
Lipiec 2024
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31