Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2008 » Czerwiec
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

O wyjeździe edukacyjno – językowym słów kilka

Uczniowie ZSO im. Ks. Czartoryskich w ramach szkolnego programu edukacyjno-językowego wyjechali na tydzień do Szwajcarii, Francji i Niemiec. W taki sposób rozwijają swoje szerokie zainteresowania, a szkoła i pedagodzy im w tym bardzo pomagają
Fot. Archiwum szkoły

W dniach od 1 do 8 czerwca 34 uczniów ZSO im. Książąt Czartoryskich w Jarosławiu pod opieką 2 nauczycieli uczestniczyło już po raz kolejny w wyjeździe zagranicznym realizującym program edukacyjno-językowy zorganizowanym przy współpracy z Europejskim Centrum Młodzieżowym w Łodzi. Podczas tygodniowego pobytu w Szwajcarii, Francji i Niemczech uczniowie poznali historię miast, ich osobliwe budowle, kulturę, ale także obyczajowość tamtejszej ludności, jej przyzwyczajenia oraz kulinarne osobliwości regionu. Wszystko po to, by zobaczyć rzeczywistość nieco odmienną od naszej i wypróbować swych sił w znajomości języka niemieckiego w kontaktach z rodzimymi mieszkańcami tego kraju.

Uczestnicy wyjazdu zobaczyli m.in. Zurych, Strasburg, Konstancję i Stuttgart, znane im dotąd jedynie z książek, czy filmów.

Duże wrażenie zrobiły na nich: największy w Europie wodospad na Renie w Szafuzie i Zurych ze słynną Bahnhofstrasse - ulicą banków, centrów handlowych, czy siedzib światowych firm i hoteli - prowadzącą nad Jezioro Zuryskie. Na długo w pamięci pozostanie też wizyta w gmachu Parlamentu Europejskiego w Strasburgu oraz rejs statkiem po Jeziorze Bodeńskim z Konstancji na wyspę Mainau.

Ważnym punktem programu była wizyta w jednej z niemieckich szkół w Rottweil (Gewerbliche Schule). Dyrektor i nauczyciele z niekłamaną życzliwością przyjęli nas w swojej szkole. Jarosławscy uczniowie mieli okazję obejrzeć miejsca nauki i pracy swoich rówieśników z Niemiec, chętnie też zajrzeli do ich zeszytów. Zobaczyli jak zorganizowana jest placówka i czym różni się o tej, do której chodzą w Polsce. Spotkanie zakończyła wymiana pamiątek (Urząd Miasta Jarosławia przekazał albumy o naszym mieście) oraz deklaracja podtrzymania kontaktów poprzez kolejne wizyty, a może w przyszłości ścisłą współpracę między szkołami z Rottweil i Jarosławia.

 

 

 

 

 

Elżbieta Stokłosa
Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Książąt Czartoryskich w Jarosławiu
(23.06.2008 | aktualizacja 23.06.2008 13:28)
Archiwum
Lipiec 2024
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31