Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2008 » Lipiec
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Obóz Miast Partnerskich JAROSŁAW 2008

W dniu 30 czerwca br. w Jarosławiu rozpoczął się Międzynarodowy Obóz Miast Partnerskich. Został zorganizowany w ramach wieloletniej współpracy między miastami partnerskimi Jarosławia, Jaworowa z Ukrainy, Vyszkova z Czech oraz Michaloviec ze Słowacji. Obecna edycja obozu była kontynuacją nawiązanej wcześniej współpracy a w bieżącym roku zorganizowanie obozu przypadło naszemu miastu.

Uczestnikami obozu była młodzież z miast partnerskich  w wieku od 14 do 16 lat - łącznie 40 osób. Młodzież została zakwaterowana w Domu Hotelowym „TURKUS" przy MOSiR w Jarosławiu.

Młodzież na początku turnusu została przywitana w Ratuszu przez burmistrzów Jarosławia Andrzeja Wyczawskiego oraz jego zastępcę Bogdana Wołoszyna, którzy życzyli obozowiczom dobrej zabawy i niezapomnianych wrażeń oraz wręczyli wszystkim okolicznościowe upominki promujące miasto Jarosław

W programie obozu przygotowano bogatą i ciekawą ofertę: m.in. odbyła się Olimpiada Sportowa - rozgrywki indywidualne  i zespołowe (piłka nożna, siatkowa, lekka atletyka itp.), godziny zajęć artystycznych i rekreacyjno - sportowych.  W trakcie trwania obozu zorganizowano  wycieczki do zamków w Łańcucie i Krasiczynie. Młodzież zwiedziła także Jarosław, Przemyśl, Sanok i Bieszczady. Uczestniczyła w  wycieczce krajoznawczo - turystycznej zabytkową kolejką wąskotorową z Przeworska do Dynowa oraz do Arboretum w Bolestraszycach. Wzięła udział z koncercie zespołu Bajm jaki odbył się w ramach Lata z Radiem  a także wysłuchała kilku koncertów które towarzyszyły I Międzynarodowemu Festiwalowi i Konkursowi Gitarowemu im. Rogerio Dentello w Jarosławiu.

Uczestnicy obozu na bieżąco prowadzili kronikę z pobytu na Podkarpaciu. Obóz zakończył się w 8 lipca 2008 r. wspólnym ogniskiem i dyskoteką po którym rano wszyscy zadowoleni i pełni uśmiechów wyjechali do swoich krajów.

Rafał Żelazo
Wydział Edukacji i Kultury Fizycznej
(15.07.2008 | aktualizacja 19.11.2008 14:15)
na dziedzincu Zamku w Łańcucie
na dziedzincu Zamku w Łańcucie
oraz zwiedzanie wozowni
oraz zwiedzanie wozowni
młodzież w Lipniku
młodzież w Lipniku
warsztaty artystyczne
warsztaty artystyczne
przed zwiedzaniem Zamku w Krasiczynie
przed zwiedzaniem Zamku w Krasiczynie
zwiedzanie Alboretum w Bolestraszycach
zwiedzanie Alboretum w Bolestraszycach
przejażdzka zabytkową kolejką wąskotorową
przejażdzka zabytkową kolejką wąskotorową
zmagania sportowe uczestników obozu | Fot.  Konrad Sawiński
zmagania sportowe uczestników obozu
Fot. Konrad Sawiński
Archiwum
Październik 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31