Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2008 » Lipiec
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

To był naprawdę ostatni problem obwodowej

Dzisiaj w gabinecie burmistrza Andrzeja Wyczawskiego podpisano trójstronne porozumienie w sprawie budowy łącznika drogi obwodowej Jarosławia z krajową nr 4 na wys. ul. Morawskiej. Węzeł S-5 i rondo przy "czwórce" zostaną połączone drogą, na której budowę środki w wys. 8,2 mln zł. wyłoży Gmina Miejska Jarosław.

W dniu dzisiejszym w gabinecie burmistrza Andrzeja Wyczawskiego doszło do podpisania trójstronnego porozumienia w sprawie budowy łącznika i drogi dojazdowej łączącej obwodnicę od strony Przemyśla z drogą krajową nr 4 (na wys. ul. Morawskiej). Dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Rzeszowie Wiesław Kaczor, burmistrz Jarosławia Andrzej Wyczawski oraz starosta jarosławski Tadeusz Chrzan podpisali wspólnie dokument w tej sprawie.

„Zależy nam, aby po kilkudziesięciu latach wreszcie skończyły się problemy z przejazdem przez Jarosław. Droga, na jaką wykładamy z budżetu miasta 8,2 mln złotych będzie drogą powiatową, ale uważam, że dla dobra miasta i jego mieszkańców musiałem tak postąpić" - komentuje wydarzenie burmistrz Andrzej Wyczawski.

Dotychczas problemem nie do przejścia wydawała się budowa łącznika. Obwodnica zaplanowana była samodzielnie, bez niego, a jak się okazuje jest on konieczny, aby odciążyć natężenie ruchu samochodowego od strony Przemyśla. Od strony wschodniej tylko z huty szkła wyjeżdża dziennie 200 załadowanych samochodów transportowych, to tylko znikoma cześć wszystkich przejeżdżających przez Jarosław, a teraz dzięki współpracy wybudowana zostanie kompletna obwodowa - tzn. dołączony do niej zostanie dojazd już na wysokości ul. Morawskiej. Spornym okazywało się wybudowanie drogi łączącej rondo przy Morawskiej (właśnie przy hucie szkła) z węzłem S-5 obwodnicy. Długość tej drogi wynosi 487 m i budowę jej w całości pokrywa Gmina Miejska Jarosław na mocy uchwały o pomocy finansowej dla Powiatu Jarosławskiego. Jak zapewnia dyr. GDDKiA w Rzeszowie Wiesław Kaczor „porozumienie o budowie łącznika załatwia ostatni problem inwestycji, w IV kwartale 2009 roku rozpoczynamy budowę i planujemy zamknąć ją w 2011 roku".

Na spotkaniu był także poseł na Sejm RP Tomasz Kulesza, który włączał się w prace zmierzające do omawianych ustaleń, co skomentował: „jeśli sprawa dotyczy wspólnego dobra, okazuje się, że polityka nie jest przeszkodą, by zrobić coś dobrego" .

W spotkaniu udział brali: dyr. GDDKiA w Rzeszowie Wiesław Kaczor, zastępca ds. przygotowania inwestycji Wiesław Sowa, Jerzy Lechwacki - kier. GDDKiA rejon Jarosław, poseł na Sejm RP Tomasz Kulesza, starosta Tadeusz Chrzan z zastępcą Jackiem Stańdą, po stronie władz miasta: burmistrz Andrzej Wyczawski, radni: Jan Gilowski (były burmistrz Jarosławia),Andrzej Pieszko oraz naczelnik Wydziału Inwestycji Miejskich UM Jarosławia Zbigniew Groszek.

Iwona Międlar
Wydział Kultury, Turystyki i Promocji Miasta
(15.07.2008 | aktualizacja 15.07.2008 13:35)
Od prawej: Jan Gilowski, Tadeusz Chrzan, Andrzej Wyczawski, Tomasz Kulesza, Wiesław Kaczor, Andrzej Pieszko, Jacek Stańda, Jerzy Lechwacki, Wiesław Sowa, Zbigniew Groszek | Fot.  Iwona Międlar
Od prawej: Jan Gilowski, Tadeusz Chrzan, Andrzej Wyczawski, Tomasz Kulesza, Wiesław Kaczor, Andrzej Pieszko, Jacek Stańda, Jerzy Lechwacki, Wiesław Sowa, Zbigniew Groszek
Fot. Iwona Międlar
Archiwum
Czerwiec 2023
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30