Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2008 » Lipiec
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Zakład Oczyszczania Miasta nie będzie w centrum Jarosławia

Do końca roku Zakład Oczyszczania Miasta zostanie wyprowadzony z ulicy Racławickiej do budynków po dawnym PGR-ze w Makowisku. Taka decyzja zapadła, ponieważ Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej sp. z o.o. w Jarosławiu nabyło nieruchomość poza miastem z takim właśnie zamiarem. Mieszkańcy ulicy Racławickiej i sąsiedniego ulicy osiedla Armii Krajowej z pewnością ucieszy ta wiadomość. Wyjeżdżające świtem śmieciarki, a sezonowo także samochody do odśnieżania robiły sporo hałasu na tej w spokojnej uliczce.
Fot. Magdalena Rożek

Miejski Zakład Oczyszczania w Jarosławiu usytuowany jest przy ul. Racławickiej - to stosunkowo spokojna uliczka przy jednym z większych osiedli miasta. Baza transportowa zakładu nie spełniała standardów w zakresie powierzchni, usytuowania itd. Hałas wyjeżdżających o poranku śmieciarek itp. od dawna był bolączką wielu mieszkańców, ale też władz miasta. W połowie lipca br. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej sp. z o.o. w Jarosławiu (nadzorujące ZOM) odkupiło od Agencji Nieruchomości Rolnej w Rzeszowie bazę - warsztaty remontowe wraz z zapleczem po byłym PGR-ze w Makowisku pod Jarosławiem. Nieruchomość zajmuje obszar 1,5 ha, obejmuje budynek produkcyjno-usługowy /hala/ o pow. uż. ok. 1400 m2 wraz z częścią administracyjno-socjalną o pow. uż. 214 m2 oraz dwa budynki magazynowe o pow. 1200 m2. Działka nie wymaga dodatkowego nakładu kosztów związanych z adaptacją, ponieważ teren działki jest ogrodzony, oświetlony, plac pomiędzy budynkami utwardzony. Budynki i budowle zlokalizowane na działce są w dobrym stanie technicznym. Teren uzbrojony jest w sieć: elektryczną, wodociągową, gazową, kanalizacyjną i telefoniczną.

W związku z tym Zakład Oczyszczania Miasta zmieni swoją lokalizację i podniesie standardy pracy. „Dzięki nowo kupionej bazie pod koniec sierpnia br. zostanie rozwiązany problem lokalizacji Zakładu. Powierzchnia hal i pomieszczeń zadaszonych jest wystarczająca i nie wymaga nakładów finansowych do adaptacji, co jest dodatkowo dobrą informacją. W drugiej połowie sierpnia ZOM zostanie przeniesiony, także mieszkańcy odczują ulgę, a ulica w centrum miasta będzie na pewno spokojniejsza" - komentuje inwestycję PGKiM zastępca burmistrza Jarosławia Stanisław Misiąg.

Budynki będące własnością PGKiM sp. z o.o. przy ul. Racławickiej przeznaczone zostaną na zaplecze dla Administracji Domów Mieszkalnych, konserwatorów. W dobie świadomego gospodarowania odpadami uruchomiony tam będzie także Punkt Zbiórki Odpadów Niebezpiecznych.

W związku z przeniesieniem Administracji Domów Mieszkalnych z ul. Rejmonta do budynku na ul. Przemyskiej 15 /siedziba PGKiM/ planowane jest wydzierżawienie lub sprzedaż nieruchomości przy ul. Reymonta w drodze przetargu nieograniczonego.

 

Iwona Międlar
Wydział Kultury, Turystyki i Promocji Miasta
(21.07.2008 | aktualizacja 22.07.2008 13:14)
Archiwum
Październik 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31