Strona główna » Na bieżąco » Aktualności / wydarzenia » Archiwum » 2008 » Lipiec
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Aktualności / wydarzenia

Wyjazd dzieci z Jarosławia do niemieckiego miasta partnerskiego Dingelstädt w Niemczech

1 lipca 2008 r. jedenaścioro dzieci ze Świetlicy Charytatywnej „U Kolpinga”, działającej przy parafii Chrystusa Króla, wraz z trzema opiekunkami: Anetą Zgryźniak, Ireną Łysik, Katarzyną Sawińską, wyjechało na wakacje do niemieckiego miasta partnerskiego Dingelstädt.

Spędziły tam 10 - pełnych atrakcji i niezapomnianych wrażeń - dni. Dzieci odwiedziły m.in. burmistrza Dingelstädt, Arnolda Metza oraz państwo Marx z Lengenfeld, wzięły udział w zajęciach w szkole specjalnej Franziskusschule, jechały drezyną, były na basenie i w muzeum ludowym, jeździły konno, grały w kręgle oraz uczestniczyły w różnych imprezach.  Niemieckie rodziny były bardzo serdeczne i gościnne, poświęciły dzieciom dużo czasu i okazały wielkie serce. 12 lipca bardzo zadowolone dzieci wróciły do Jarosławia.

Organizatorami pobytu naszych dzieci w Niemczech są państwo Berta i Franz Weber z Dingelstädt, którzy już od kilku lat zapraszają nasze dzieci do ich miasta. Pomagają im inne niemieckie rodziny, u których mieszkały dzieci, a także liczni  sponsorzy i osoby prywatne.

Koszty podróży dzieci i opiekunek pokrył Urząd Miasta Jarosławia, przy dużym wsparciu burmistrza Andrzeja Wyczawskiego. W wyjazd dzieci do Niemiec był również zaangażowany ksiądz Prałat Andrzej Surowiec, proboszcz parafii Chrystusa Króla, od lat zaprzyjaźniony z państwem Weber.

Pobyt dzieci z Jarosławia w niemieckim mieście partnerskim Dingelstädt był nie tylko ciekawym sposobem spędzenia wakacji. Dzieci mogły poznać kulturę i zwyczaje niemieckie, nawiązać nowe znajomości, pogłębić znajomość języka niemieckiego oraz zdobyć wiedzę i doświadczenie w różnych dziedzinach.

                                                                                                        Katarzyna Sawińska

wprowadziła: Anita Banaś
Wydział Kultury, Turystyki i Promocji Miasta
(29.07.2008 | aktualizacja 29.07.2008 08:11)
Fot. Katarzyna Sawińska
Archiwum
Czerwiec 2024
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30