Strona główna » Dla Mieszkańców » Bezpłatne poradnictwo
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Bezpłatne poradnictwo

W okresie wakacyjnym przerwa w poradach prawnych

Informujemy, że z powodu przerwy wakacyjnej w lipcu i w sierpniu 2019 r. nie są udzielane bezpłatne porady prawne w Urzędzie Miasta Jarosławia. Od września ponownie zapraszamy w każdą środę tygodnia (godz. 15.30-17.30) do korzystania z tej formy wsparcia.

Bezpłatne porady prawne dla mieszkańców Jarosławia

„Prawo dla każdego" to program realizowany przez Urząd Miasta Jarosławia od 2005 roku. Jego celem jest wzrost świadomości prawnej i poczucia bezpieczeństwa mieszkańców oraz umożliwienie osobom potrzebującym skorzystania z porad fachowców - prawników, adwokatów, czy radców prawnych. Każdy taką pomoc otrzyma bezpłatnie. Najczęściej poruszanymi tematami są  sprawy rodzinne, karne, zagadnienia dotyczące: prawa cywilnego, spraw lokalowych, finansowych, czy prawa pracy.

Zapraszamy w każdą środę tygodnia, w godz. 15.30-17.30, miejsce: Urząd Miasta Jarosławia, Rynek 1, parter, pokój nr 1.

Lista jednostek bezpłatnego poradnictwa w powiecie jarosławskim

Na terenie powiatu jarosławskiego działają jednostki świadczące bezpłatne poradnictwo specjalistyczne w szczególności:

  • poradnictwo rodzinne, psychologiczne, pedagogiczne, z zakresu pomocy społecznej, ws. rozwiązywania problemów alkoholowych i innych uzaleznień, ws. przeciwdziaalnia przemocy w rodzinie, w ramach interwencji kryzysowej, dle bezrobotnych, dla osób pokrzywdzonych przestępstwem, atakże z zakresu praw konsumentów, praw dziecka, praw pacjenta, ubezpieczeń społecznych, praw pracy, prawa podatkowego, dla osób w sporze z podmiotami rynku finansowego i inne,
  • nieodpłatną pomoc prawną i porawnictwo obywatelskie.
Więcej informacji TUTAJ