Strona główna » O Jarosławiu » Jarosławy » Jarosławy 2003 » Bogumił Kilian
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Bogumił Kilian

AKTYWNOŚĆ SPOŁECZNA

dr Bogumił Kilian - jest doktorem nauk medycznych. Posiada specjalizację II st. organizacji ochrony zdrowia, jak również specjalizację II st. protetyki stomatologicznej. Studia wyższe ukończył na Akademii Medycznej w Łodzi. Od 40 lat aktywnie działa w terenowej placówce PCK w Jarosławiu, pełniąc już 5 kadencję funkcję jej Prezesa. Jego wieloletnia, charytatywna działalność obejmuje pracę dydaktyczną z młodzieżą w zakresie oświaty, profilaktyki zdrowotnej i uzależnień; działalność na rzecz honorowego krwiodawstwa i oraz opiekę i pomoc społeczną.

Dzięki jego operatywności i zaangażowaniu powstała na terenie powiatu jarosławskiego sieć klubów honorowych dawców krwi, jak również nastąpiła rozbudowa struktury szkolnych kół PCK. Z jego inicjatywy utworzona została również działająca do dziś Grupa Ratowników Medycznych PCK zabezpieczająca w ramach wolontariatu wszystkie ważne wydarzenia i imprezy na terenie miasta. Swoją działalność laureat rozszerza również poza granice Polski pomagając Polakom mieszkającym na Ukrainie .Wspiera również działalność polskich szkół w Jaworowie i Drohobyczu.

Za swoją działalność został uhonorowany wieloma odznaczeniami PCK, odznaczeniami resortowymi: Złotą Odznaką Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, Honorową Odznaką Polskiego Związku Niewidomych, Krzyżem Kawalerskim Odrodzenia Polski oraz Kryształowym Sercem nadanym przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.