Strona główna » Nasze wydawnictwa » maj-czerwiec, nr 6-7 (138-139) / 2004 » Z prac Urzędu Miasta
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Nasze wydawnictwa

maj-czerwiec, nr 6-7 (138-139) / 2004

Sprawozdanie z pracy Burmistrza Miasta w okresie od 29 marca do 25 kwietnia 2004 r.

W dniach 2-3 kwietnia 2004 r. uczestniczyłem w międzynarodowej konferencji "Pogranicze, transformacja, szanse i zagrożenia", która odbywała się w Krasiczynie. Uważam, że jedną z promocji Jarosławia jest prezentowanie miasta na różnego typu konferencjach. Podczas tej konferencji był specjalny panel poświęcony samorządom. Przedstawiłem prezentację multimedialną dotyczącą Jarosławia, a wśród gości byli m.in. wicepremier Longin Komołowski, minister Krzysztof Lis, Andrzej Jonas. Dużo troski i czasu przywiązujemy, aby na wszelkiego typu spotkaniach, na których goszczą posłowie, senatorowie, władze wojewódzkie, a także dziennikarze staramy się promować nasze miasto.

Bardzo ważne spotkanie odbyło się 30 marca br. ze związkami zawodowymi LU Polska S.A. Pracownikom towarzyszą różne nastroje. Ubolewają nad tym, że ok. 100 - 120 osób zostanie bez pracy. Jedyna pocieszająca wiadomość wynika z faktu, iż zakład nadal będzie funkcjonował. Myślę, że działania moje i Starosty Tomasza Oronowicza doprowadzą do stanu, kiedy usuniemy zarzewia jakichkolwiek konfliktów. Kolejne spotkanie ze związkami zawodowymi LU Polska S.A. miało miejsce 16 kwietnia br.

W dniu 7 kwietnia br. odbyło się pierwsze spotkanie Rady Ochrony Zabytków, w skład której wchodzą fachowcy przygotowani do tego, by ukazywać kierunki rozwoju miasta. Przypomnę, że mamy ogromne szanse wpisania naszej Starówki jako pomnika historii. Chcemy także powołać Konserwatora Zabytków. Postulat w tej sprawie wielokrotnie zgłaszał radny p. Janusz Ważny.

8 kwietnia br. było szkolenie w sprawie rachunkowości budżetowej prowadzone przez fachowców z Izby Skarbowej. Trzeba mówić o pewnych problemach globalnych, które czekają miasto. Pojawiają się trendy, aby w każdej jednostce budżetowej nastąpił stan podwójnej kontroli. W praktyce będzie to oznaczało podniesienie administracji nawet o kilkadziesiąt procent.

9 kwietnia br. w Starostwie Powiatowym odbyła się sympatyczna uroczystość wręczenia patentów weterana o wolność i niepodległość Ojczyzny. Miałem przyjemność wręczyć kilku mieszkańcom Jarosławia ten patent, który jest wyrazem wdzięczności dla tych, którzy walczyli w obronie Ojczyzny.

15 kwietnia 2004 r. odbyło się czwarte już spotkanie z licealistami. Są to szalenie ciekawe lekcje. Młode pokolenie na wiele rzeczy patrzy inaczej i słuchanie ich wypowiedzi jest bardzo ważne. Osobiście bardzo sobie cenię takiego typu kontakty.

Uczestniczyłem również w ciekawej konferencji poświęconej opiece paliatywnej, która miała miejsce 17 kwietnia br. w Ośrodku Kultury i Formacji Chrześcijańskiej.

Pragnę też podzielić się informacją, że 17 kwietnia br. osobiście udzieliłem pierwszego ślubu i brałem udział w trzech rocznicach 50-lecia małżeństwa.

20 kwietnia razem z Przewodniczącym Rady Miasta Marianem Januszem i Wicestarostą Januszem Kołakowskim uczestniczyłem w spotkaniu z członkami Stowarzyszenia Miłośników Jarosławia Oddział w Krakowie. Pokazałem prezentację multimedialną, która została odebrana bardzo pozytywnie. Jarosławianie cieszyli się, że w naszym mieście pojawia się dużo dobrych inicjatyw.

Kolejna prezentacja w jakiej uczestniczyłem, to III Kongres Public Relations w dniach 21-23 kwietnia w Rzeszowie.

Ostatnia rzecz, o której chciałbym powiedzieć, to ostateczna decyzja o lokalizacji drogi obwodowej miasta Jarosławia. Jest to utrzymanie w mocy, decyzji wydanej przez Burmistrza, o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu pod budowę obwodnicy. Sprawy prowadzi Zastępca Burmistrza Marian Muzyczka. Mam nadzieję, że rozmowy z Ministrem Skowrońskim i parlamentarzystami przyniosą długo oczekiwany pozytywny wynik.

Burmistrz Miasta Jarosławia
Janusz Dąbrowski
Numery archiwalne
Maj 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31