Strona główna » Nasze wydawnictwa » maj-czerwiec, nr 6-7 (138-139) / 2004 » Różne
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Nasze wydawnictwa

maj-czerwiec, nr 6-7 (138-139) / 2004

Krakowski Salon Turystyczny

W dniach 2-4 kwietnia 2004 r. w gmachu Muzeum Narodowego w Krakowie odbywał się XIV Krakowski Salon Turystyczny. Wśród 161 wystawców był także Urząd Miasta Jarosławia wspólnie z miastami partnerskimi w Michalovcach na Słowacji i Vyskovie w Czechach oraz Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego. Patronat honorowy objęli: Marszałek Województwa Małopolskiego, Wojewoda Małopolski, Prezydent Miasta Krakowa, Polska Organizacja Turystyczna oraz Małopolska Organizacja Turystyczna.

Targi otworzył członek Zarządu Województwa Małopolskiego Jan Bereza. Życzenia od Prezydenta Miasta Krakowa przekazała Grażyna Leja - pełnomocnik Prezydenta oraz w imieniu wojewody małopolskiego, Barbara Błąkała - przedstawiciel Gabinetu Wojewody. Podczas inauguracji Piotr Wilczek Prezes Zarządu Grupa A-05 Sp. z o.o. w sposób szczególny powitał nasze miasto. Zastępca Burmistrza Miasta Tadeusz Pijanowski podziękował za wyróżnienie Jarosławia z grupy wystawców krajowych i zagranicznych. Duże zainteresowanie wzbudziły folderki reklamujące krytą pływalnię, informacje z zakresu turystyki, a także zaproszenie na Międzynarodowy Festiwal Muzyki Dawnej oraz inne imprezy kulturalne. Stoisko odwiedzili m.in. Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Tadeusz Sosnowski, rzecznik prasowy Polskiej Izby Turystyki Barbara Tekieli oraz dziennikarze prasy, radia i telewizji.

W drugim dniu targów odbyła się w Sali Samurajów prezentacja województwa podkarpackiego. Zachwyciła mnie prelekcja przewodnika turystycznego Daniela Wojtasa "Bieszczady - nie odkryta kraina". Omówił zarówno turystykę pieszą, rowerową, jak i konną. Zachęcał do wyruszenia szlakiem architektury drewnianej lub w krainę pstrąga i lipienia. "Nie gdzie indziej, jak tylko w Bieszczadach można wypoczywać w górach i jednocześnie nad morzem" - stwierdził zachęcając do wypoczynku nad Zalewem Solińskim. Ogólnie atrakcje, jakie oferowane są w całym województwie omówiła Agata Sarna z Urzędu Marszałkowskiego. Wymieniła najważniejsze trasy rowerowe, szlaki gminne, a także imprezy kulturalne, wśród których jedną z najważniejszych jest Festiwal "Muzyka Dawna w Jarosławiu". Oferta Podkarpacia to także turystyka ekstremalna i ścieżki edukacyjne. Zgromadzeni na prezentacji mogli obejrzeć również film promujący Horyniec Zdrój. Do korzystania z Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS zachęcał Krzysztof Woźny.

Lubos Kadlec - Zastępca Burmistrza Miasta Vyskov uważa, że wspólna promocja zaprzyjaźnionych miast to doskonała oferta nie tylko turystyczna, ale również w dziedzinie kultury, edukacji i gospodarki.

Podczas rozmów z delegacjami z miast partnerskich Wiceprzewodniczący Rady Miasta Wacław Spiradek wyraził zadowolenie z dotychczasowej współpracy, ale też zachęcał do poszerzenia dziedzin współdziałania o kontakty z zakresu gospodarki. Zastępca Burmistrza Miasta podziękował Naczelnikowi Wydziału Kultury, Promocji i Turystyki za wspaniałą organizację stoiska i całość prac związanych z promocją Jarosławia.

Krakowski Salon Turystyczny to największa w południowej Polsce cykliczna impreza turystyczna organizowana już od 1993 roku. Ostatnie 13-te Targi zgromadziły 140 wystawców i ponad 7000 odwiedzających.

Zofia Krzanowska
Numery archiwalne
Czerwiec 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30