Strona główna » Nasze wydawnictwa » grudzień, nr 12 (132) / 2003 » Kultura
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Nasze wydawnictwa

grudzień, nr 12 (132) / 2003

Propagując poezję Jerzego Hordyńskiego

25 października 2003 r. w Wielkiej Izbie Kamienicy Rynek 6 odbył się II Regionalny Konkurs Recytatorski im. Jerzego Hordyńskiego. Uroczystego otwarcia dokonał Zastępca Burmistrza Miasta Tadeusz Pijanowski, który przedstawił życiorys urodzonego w Jarosławiu poety. Imprezę prowadziła Prezes Stowarzyszenia Miłośników Jarosławia Józefa Frendo. Organizatorzy: Stowarzyszenie Miłośników Jarosławia, Towarzystwo Literackie i Urząd Miasta pragną w ten sposób uczcić pamięć jarosławskiego poety Jerzego Hordyńskiego.

Konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach. Spośród 19 reprezentantów z Gimnazjum Publicznego Nr 1 i Nr 3, jury w składzie: Barbara Płocica, Jadwiga Dyr, Helena Szczepanik, Grażyna Pol oraz Danuta Młynarska - Kroczek przyznało nagrodę specjalną Adrianowi Sikorze (GP 1). Pierwsze miejsce zdobyła Justyna Kiper, drugie - Klaudia Cena i Natalia Kochman, zaś trzecie Małgorzata Gwóźdź (wszyscy z GP 1). Wyróżnienia otrzymali: Oktawia Lubera GP 1), Agnieszka Kamieniecka (GP 1), Sabina Pikul (GP 3) oraz Joanna Zielińska (GP 3).

W kategorii szkół średnich nagrodę specjalną otrzymał Michał Zięzia z Dynowa. Jury nie przyznało pierwszego miejsca. Natomiast drugie miejsce zdobyły: Ewa Łamarz i Julia Szadowska z I Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu, zaś trzecie Monika Michalska - reprezentantka Zespołu Szkół w Radymnie. Wyróżnienia przyznano Katarzynie Bącal z Zespołu Szkół z Kańczugi, Katarzynie Iwaneczko i Mariuszowi Koniecznemu z Zespołu Szkół w Radymnie oraz kwartetowi z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Przeworsku. Cenne nagrody książkowe wręczał Burmistrz Miasta Janusz Dąbrowski. Przekazał gratulacje laureatom i podziękowania nauczycielom, którzy przygotowywali młodych recytatorów do konkursu. Przewodnicząca Komisji Konkursowej Barbara Płocica wyraziła słowa uznania dla uczestników: "Mówiliście piękne utwory Hordyńskiego z radością, która jest elementem kreacyjnym. Stanęliście na wysokości zadania, a szczebel, który pokonaliście był najwyższy".

Imprezę zaszczycił swoją obecnością bratanek poety, Antoni Maria Kraus, który przyjechał z Warszawy. Wręczył młodzieży kserokopie notatek dotyczących życia i twórczości Jerzego Hordyńskiego.

W przeddzień konkursu w siedzibie Stowarzyszenia Miłośników Jarosławia otwarta została wystawa pamiątek związanych z poetą, które zostały przekazane w ubiegłym roku przez p. Antoniego Krausa.

Zofia Krzanowska
Burmistrz Janusz Dąbrowski wręcza nagrody zwycięzcom Konkursu Recytatorskiego im. Jerzego Hordyńskiego.
Burmistrz Janusz Dąbrowski wręcza nagrody zwycięzcom Konkursu Recytatorskiego im. Jerzego Hordyńskiego.
Numery archiwalne
Czerwiec 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30