Strona główna » Nasze wydawnictwa » maj-czerwiec, nr 5-6 (125-126) / 2003 » Z życia miejskich przedszkoli...
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Nasze wydawnictwa

maj-czerwiec, nr 5-6 (125-126) / 2003

Z życia Miejskiego Przedszkola Nr 3 w Jarosławiu
Występ przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola Nr 3- Fot. archiwum MP 3
Występ przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola Nr 3- Fot. archiwum MP 3

"Witamy wiosnę, co przyszła tu z dalekich stron, witamy wiosnę, bo przecież każdy lubi ją" - takimi słowami piosenki dzieci z grupy "Fiołków" pod kierunkiem Lucyny Cichy i mgr Anny Winiarskiej z Miejskiego Przedszkola Nr 3 im. Marii Kownackiej rozpoczęły barwną i kolorową interpretację piosenek, wierszy i tańców związanych z ulubioną porą roku. Natomiast dzieci z grupy "Tulipany" pod kierunkiem Krystyny Wota popisały się zdolnościami aktorskimi w teatrzyku M. Kownackiej pt. "Wiosna się budzi". Barwne i kolorowe stroje uszyte do treści piosenek "Motylek cytrynek", "Wiosna przyszła do nas" i "Wiosenne porządki" nadały kolorystykę wiosenną o czym świadczyły gromkie brawa zaproszonych gości. Grupa "Słoneczniki" prowadzona przez Edytę Brzuchacz i Teresę Barszcz przygotowała kolorowe opaski i spódniczki do koncertu wiosennego. Dzieci zaśpiewały wesołe piosenki z układem tanecznym i recytowały wiersze poświęcone wiośnie.

Dzięki współpracy i zaangażowaniu rodziców w uszycie ciekawych ubiorów dla swoich pociech "Wiosenny koncert" nabrał ciekawej barwy i humoru za co Pani Dyrektor i nauczycielki serdecznie dziękują. Wszystkim zaproszonym gościom występ dzieci się podobał. Soliści i artyści zostali nagrodzeni słodkimi upominkami i kolorowankami.

* * *

 

Jak dobrze przedszkolaki znają utwory swojej pisarki Marii Kownackiej świadczył o tym konkurs "Moja patronka i mój region", który odbył się 4 marca 2003 r. w Miejskim Przedszkolu Nr 3.

Słowo wstępne o życiu i twórczości pisarki wygłosiła Agata Krukar a pytania konkursowe opracowała Alina Mazur. Gabrysia Bury z grupy niebieskiej odczytała fragment opowiadania pt. "Plastusiowo", który zachęcił wszystkie dzieci do odpowiedzi na pytania. Grupy zielona, niebieska, czerwona i żółta rywalizowały o pierwsze miejsce. Wszystkie grupy wystąpiły w montażu słowno-muzycznym i prezentacji tańców ludowych takich jak "Róża" i "Koło młyńskie", "Biały walczyk" itp.Dyrektor przedszkola pani Dorota Muzyczka nagrodziła wszystkich uczestników konkursu książeczkami i słodyczami. Wiedza zdobyta na konkursie na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków.

Jak ważną rolę w życiu przedszkolaków spełnia wychowanie regionalne świadczy o tym ludowy zwyczaj pożegnania zimy i palenia słomianych kukieł w Miejskim Przedszkolu Nr 3 im. Marii Kownackiej.

Wszystkie grupy sześcioletnie "Fiołki", "Stokrotki", "Róże", "Tulipany" na zajęciach plastycznych z różnego tworzywa wykonały Marzanny. Rywalizacja była ogromna, kukły sięgały nawet jednego metra a kolorowe stroje mieniły się w oczach. Ze słowami piosenki "Idzie w ramię w ramię przedszkolaków drużyna, niechaj się przed nimi zima w kąty schowa, pal się żywo mroźna panno - Marzanno". Ten regionalny zwyczaj sprawił, że bardzo szybko zawitała upragniona i kolorowa wiosna.

* * *

 

Dzieci 6-letnie z Miejskiego Przedszkola Nr 3 im. Marii Kownackiej przygotowywały się pod kierunkiem mgr Aliny Mazur do turnieju sportowo-rekreacyjnego "Przedszkolaki na start", który odbył się w dniu 25 marca 2003 r. w Szkole Podstawowej Nr 10 w Jarosławiu. Zawodnicy popisywali się sprawnościami fizycznymi w ciekawych zabawach tj. zabawie rzutnej, mistrzowie puzzli, sztafecie z pisankami, wyścigu piłek, saperów itp.

W zawodach nasi wychowankowie wywalczyli czwarte miejsce i zdobyli wiele nagród indywidualnych, dla przedszkola kosz, piłkę do koszykówki. Konkurs sportowy sprawdził u dzieci ich możliwości fizyczne jak również dostarczył wiele emocji i napięć. Uczestnictwo w takich zawodach pozostaje w pamięci dzieci na wiele lat.

Pani Dyrektor mgr Wanda Czerwiec rozdając nagrody życzyła wszystkim uczestnikom konkursu sportowego dużo wytrwałości.

Dyrektor i nauczyciele
Miejskiego Przedszkola Nr 3 w Jarosławiu
Numery archiwalne
Maj 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31