Strona główna » Nasze wydawnictwa » maj-czerwiec, nr 5-6 (125-126) / 2003 » Różne
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Nasze wydawnictwa

maj-czerwiec, nr 5-6 (125-126) / 2003

Wielka Majówka
Podczas aukcji 3.05. Burmistrz Janusz Dąbrowski kupił maskotkę, którą przekazał dla dzieci z Domu Dziecka | Fot. Zofia Krzanowska
Podczas aukcji 3.05. Burmistrz Janusz Dąbrowski kupił maskotkę, którą przekazał dla dzieci z Domu Dziecka
Fot. Zofia Krzanowska
Tradycyjnie już w pierwszych dniach maja miała miejsce w Jarosławiu Wielka Majówka. W tym roku w związku ze zmniejszeniem środków na działalność kulturalną trwała dwa dni: 3-4 maja. Rozpoczęcia imprezy dokonał Burmistrz Janusz Dąbrowski 3 maja o godz. 16.00. Program artystyczny prezentowany tego dnia w znacznym stopniu nawiązywał do obchodzonej rocznicy ogłoszenia Konstytucji Narodowej. Na początku zaprezentowała się, obchodząca niedawno 120-lecie działalności, Polska Orkiestra Włościańska im. K. Namysłowskiego z Zamościa pod batutą Józefa Przytuły z koncertem zatytułowanym "Aby Polska była Polską" złożonym z pieśni patriotycznych obrazujących walkę narodu o niepodległość na przestrzeni dziejów. Potem wystąpiły: zespół wokalno-instrumentalny studentów Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu (pracujący pod kierunkiem ks. Tadeusza Bratkowskiego) i Młodzieżowy Zespół Wokalny "Wzrastanie" (kierowany przez mgr Lucynę Kozioł) z Domu prowadzonego przez Fundację o tej nazwie w Łopuszce k/Kańczugi, z repertuarem religijno-patriotycznym. W dalszej kolejności pojawiły się na estradzie: Zespół Pieśni i Tańca "Jarosław" z wiązanką tańców narodowych i regionalnych (choreograf Anna Barszczewska) oraz Państwowe Ognisko Baletowe im. L. Nartowskiej z tańcami estradowymi (choreograf Roman Bury), Formacja Tańca Dyskotekowego z MOK (choreograf Agnieszka Miś). Tańcom towarzyszyły występy solistek z MOK prowadzonych przez Wiktora Maruta i Zofię Kolasę: Moniki Janas, Moniki Prymon, Andżeliki Krzyczkowskiej, Karoliny Cisowskiej, Justyny i Pauliny Pac, Joanny Załuskiej i Doroty Przytockiej. Na zakończenie pierwszego dnia imprezy koncertowała Beata Kossowska z Grupą "Le Blue" (wokalistka zespołu i mistrzyni gry na harmonijce ustnej o międzynarodowej sławie).

Kolejny dzień imprezy miał charakter typowo rozrywkowy. Prezentowali się soliści, zespoły wokalne z jarosławskich szkół podstawowych i gimnazjów (SP Nr 7, 9, 10 oraz PG Nr 2 i 5). Wystąpiła również grupa z Klubu Tańca Towarzyskiego "TAKT" prowadzonego przez Marzenę Przytocką z Jarosławia oraz Zespoły Wokalne "Synkopa" i "Synkopa Junior" z MOK w Przeworsku. Blok szkolny zamknął Dziecięcy Zespół Artystyczny "Uśmiech" kierowany przez Janinę Wojturską, działający przy Zespole Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Rzeszowie.

Wieczorem zaprezezentowały się jarosławskie zespoły rockowe: "Die Hart" kierowany przez Krzysztofa Łuckiego i "Get Break" z MOK kierowany przez Mirosława Kowalczuka. Zwieńczeniem Majówki był koncert znanej w Polsce grupy bluesowej "Mr. Slide Band" (zdobywca "Płyty Roku Blues TOP 2001") prowadzonej przez Wiktora Jąkalskiego, znanego z zespołu "Nocna Zmiana Bluesa".

Podczas trwania całej Majówki odbywała się aukcja dzieł sztuki i innych przedmiotów na rzecz Hospicjum Opiekuńczo-Paliatywnego im. Św. Ojca Pio w Jarosławiu ogłoszona już w pierwszym dniu przez ks. Franciszka Rząsę, archiprezbitera jarosławskiego i inspiratora przedsięwzięcia. Aukcję prowadziły, Teresa Piątek (dyrektor MOK) oraz Zofia Karwańska (nauczyciel ZSO im. Książąt Czartoryskich). Z aukcji prowadzonej z estrady uzyskano ok. 3.000 zł (niezależnie od tego można było zakupić różne produkty i artykuły na stoiskach Hospicjum). Jednym z uczestników licytacji okazał się Burmistrz Jarosławia, który nabył za kilkaset złotych ogromną maskotę - królika, przeznaczając go dla Domu Dziecka.

Imprezie towarzyszyły zajęcia sportowe, za które odpowiedzialny był MOSiR. Brak piwa nie przeszkodził w dobrej zabawie. Mieszkańcy Jarosławia i okolic udowodnili, że również bez alkoholu potrafią się znakomicie relaksować. Warto umacniać tę tendencję tworząc nową jakość spędzania wolnego czasu.

Organizatorami imprezy byli: Urząd Miasta Jarosławia, Miejski Ośrodek Kultury oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Majówka mogła się odbyć dzięki sponsorom: Powszechnej Spółdzielni Spożywców "SPOŁEM", Powszechnemu Zakładowi Ubezpieczeń S.A., Spółdzielczej Kasie Oszczędnościowo-Kredytowej "SKOK" oraz Restauracji "Azjatycka".

Andrzej Zgryźniak
Numery archiwalne
Maj 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31