Strona główna » Nasze wydawnictwa » maj-czerwiec, nr 5-6 (125-126) / 2003 » Różne
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Nasze wydawnictwa

maj-czerwiec, nr 5-6 (125-126) / 2003

Tydzień Europejski w jarosławskiej SP nr 4
Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 4 uczestniczyli w akademiach i programy okolicznościowe z okazji Tygodnia Europejskiego | Fot. archiwum SP 4
Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 4 uczestniczyli w akademiach i programy okolicznościowe z okazji Tygodnia Europejskiego
Fot. archiwum SP 4

Prezentacje krajów Unii Europejskiej oraz dyskusje młodych euroentuzjastów i sceptyków - tak w skrócie wyglądał program Tygodnia Europejskiego w jarosławskiej Szkole Podstawowej nr 4, który zakończył się 9 maja.

Tydzień Europejski w SP nr 4 był uwieńczeniem realizowanego przez placówkę programu "Moje miasto cząstką Europy". Od 5 do 9 maja uczniowie brali udział w prezentacjach krajów Unii Europejskiej.Przedstawiali kulturę, tradycję, kuchnię, stroje, zwyczaje, walory turystyczno - przyrodnicze oraz ciekawostki z życia dzieci i młodzieży państw członkowskich. - Zaczęliśmy od Włoch i Grecji - najstarszych cywilizacji europejskich. Później przyszedł czas na następne kraje - w kolejności ich przystąpienia do unii. Na koniec pokazaliśmy Polskę. W prezentacji uczestniczyły wszystkie klasy od czwartych wzwyż - wyjaśnia Teresa Kiper, nauczycielka SP 4, organizatorka Tygodnia Europejskiego. Przygotowujący pokazy m.in. tańczyli flamenco i walca, raczyli widzów pizzą, zachęcali do korzystania z sauny, a św. Mikołaj rozdawał prezenty.

W szkolnych murach pojawili się też bohaterowie baśni braci Grimm, Andersena i La Fontaina oraz słynna Pippi. Podsumowaniem Tygodnia Europejskiego była debata młodych zwolenników i przeciwników przystąpienia Polski do UE oraz finał turnieju wiedzy o Unii Europejskiej. Na koniec dyrektor placówki, Filomena Górecka - Bedla wręczyła laureatom konkursów pamiątkowe dyplomy.

- Uczniowie starali się, by prezentacje były ciekawe, dowcipne i przystępne dla młodych ludzi. W przygotowania włączyli się rodzice i wszyscy wychowawcy. Wspomógł nas samorząd uczniowski pod kierunkiem pani Renaty Wojtowicz - podsumowuje Grażyna Hajduk, druga z organizatorek przedsięwzięcia. - Chociaż nasi uczniowie nie mogą uczestniczyć w referendum, ważne jest, że mają na ten temat swoje zdanie i potrafią je argumentować. Udowodnili to podczas szkolnej debaty - dodaje kolejny organizator Tygodnia Europejskiego, Justyna Kogut. O Tygodniu Europejskim w SP 4 z uznaniem wyraża się Artur Tutka, koordynator Szkolnych Klubów Europejskich w Jarosławiu: Całe to przedsięwzięcie wymagało ogromu pracy ze strony nauczycieli, uczniów i rodziców.

Numery archiwalne
Maj 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31