Strona główna » Nasze wydawnictwa » kwiecień, nr 4 (124) / 2003 » Z prac Urzędu Miasta
Bądź na bieżąco z informacjami z Jarosławia, zostaw nam swój e-mail:

Nasze wydawnictwa

kwiecień, nr 4 (124) / 2003

Promocja Jarosławia w Przemyślu i vice versa...

Z inicjatywy radnego Zbigniewa Możdżenia - Przewodniczącego Komisji Kultury, Sportu i Rekreacji Rady Miasta Jarosławia odbyło się 6 marca 2003 r. pierwsze w historii Jarosławia i Przemyśla wspólne posiedzenie z Komisją Promocji, Kultury, Turystyki i Sportu Rady Miejskiej w Przemyślu, której przewodniczącym jest Witold Wiśniewski.

"Biję się w piersi, że do tej pory nie zrealizowaliśmy współpracy z Jarosławiem" - stwierdził 6.03.2003 r. Bogusław Danielak - Dyrektor Klubu "Niedźwiadek" w Przemyślu W spotkaniu uczestniczyli również: Jan Jarosz - Naczelnik Wydziału Promocji Urzędu Miejskiego w Przemyślu, Lesław Strohbach - Naczelnik Wydziału Ogólno - Organizacyjnego UM Jarosławia, Bogdan Wołoszyn - Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki UM Jarosławia, Andrzej Wyczawski - Naczelnik Wydziału Promocji UM Jarosławia, Franciszek Gołąb - Sekretarz Miasta Jarosławia, Jacek Stalski - Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Andrzej Zgryźniak - przedstawiciel Miejskiego Ośrodka Kultury, Jarosław Orłowski - Dyrektor Muzeum "Kamienica Orsettich" w Jarosławiu. Przybyli też przedstawiciele mediów.

"Łączy nas wiele: jedna, wspólna droga; jedna wspólna rzeka, historia, dziedzictwo kulturowe i możliwości wypromowania naszych miast jako pierwszych w Unii Europejskiej" - powiedział na wstępie Zbigniew Możdżeń tłumacząc cel debaty. Swej radości nie ukrywał również Witold Wiśniewski: "Czujemy się zaszczyceni, że po 50-ciu latach Przemyśl zawitał do Jarosławia, a Jarosław do Przemyśla".

Wszyscy zebrani podkreślali wagę wspólnych działań, szczególnie w kwestii opracowania projektów związanych ze staraniem o środki pomocowe czy strukturalne. Doskonałym przykładem wspólnych działań była akcja w celu przywrócenie kursu pociągu Małopolska na trasie z Przemyśla do Rzeszowa.

W dyskusji pojawiła się propozycja zorganizowania Dni Jarosławia w Przemyślu i Dni Przemyśla w Jarosławiu. Celem imprez będzie prezentacja własnych profesjonalnych zespołów artystycznych, czy amatorskich grup młodzieżowych, jak również prac plastyków. Można też niewielkim nakładem finansowym zorganizować rozgrywki sportowe. O ubiegłorocznej inicjatywie pociągu RETRO GALICJA mówił Andrzej Wyczawski: "Będzie to doskonała promocja turystyki przyjazdowej oraz szansa stworzenia bogatej oferty turystycznej i gospodarczej". Również Bogdan Wołoszyn z zainteresowaniem przyjął propozycje, by ustalając godziny koncertu zaproszonej "gwiazdy" wziąć pod uwagę możliwość występu zarówno w Jarosławiu jak i w Przemyślu. W ten sposób zminimalizowane zostaną koszty związane z organizacją imprez. Następne spotkanie odbędzie się 3 kwietnia w Przemyślu. Do tej pory należy zapoznać się z tegorocznym budżetem obu miast i przygotować konkretne propozycje.

Podczas obrad podkreślano, że warto w przyszłości takie współdziałania poszerzyć o inne samorządy funkcjonujące w sąsiedztwie. Goście z Przemyśla zwiedzili też Muzeum i Podziemną Trasę Turystyczną.

Zofia Krzanowska
Numery archiwalne
Maj 2021
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31